Partijas valdē esot skatījums, ka 14. Saeimas kandidātus, kurus vēlētāji ir daudz svītrojuši partijas sarakstā, negribētu redzēt valdības posteņos. Tas esot gan apvienības valdes, gan saraksta līdera Krišjāņa Kariņa viedoklis, sacīja Rinkēvičs.
Šādu nostāju par nosacījumiem jaunveidojamās valdības locekļiem intervijā LTV svētdien apliecināja arī Kariņš: "Man liekas, ir princips, kas visiem politiskajiem spēkiem būtu jāņem vērā. Tas ir – vēlētājs ir noteicējs. Ja vēlētājs ir atbalstījis deputāta kandidātus, tad tie ir, protams, virzāmi uz augstākajiem amatiem.
Bet, ja vēlētājs nav atbalstījis kādus kandidātus, tad tie, manuprāt, no nevienas partijas nav virzāmi uz augstākiem amatiem."
Tas nozīmētu, ka arī pašas "Jaunās Vienotības" pārstāvis Jānis Reirs jaunajā valdībā vairs nebūtu finanšu ministrs, jo Zemgales apgabalā, kur no apvienības ievēlēti trīs deputāti, viņš ir palicis pirmais aiz svītras.
KONTEKSTS:
Neilgi pēc pirmo provizorisko 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu publicēšanas potenciālie parlamentā iekļuvušie politiskie spēki iezīmēja tā sauktās sarkanās līnijas jeb nosacījumus, pie kuriem gatavi strādāt jaunajā koalīcijā, kā arī minēja iespējamos sadarbības partnerus.
Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem 14. Saeimas vēlēšanās ir uzvarējusi "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Apvienotais saraksts". Seko Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055
Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06