Vairāk nekā pusotru stundu ilgajā sarunā apspriests plašs jautājumu spektrs, tostarp nepieciešamība jau nākamgad celt tiesnešu algas, kā to paredz Satversmes tiesas spriedums.
Apspriestas arī tālākas reformas maksātnespējas jomā, tajā skaitā iespēja paplašināt maksātnespējas procesos iesaistīto personu loku, kā arī nepieciešamība uzlabot finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanu.
Pēc šīs tikšanās „Jaunās Vienotības” pārstāve Inese Lībiņa-Egnere pauda pārliecību, ka šie jautājumi būtu jāapspriež plašākā lokā.
Viņa uzsvēra, ka pie šī sarunu galda par tiesiskuma jomu ir ļoti svarīgi pieaicināt arī abas tā dēvētās jaunās partijas – “KPV LV” un Jauno konservatīvo partiju -, kuras īpaši priekšvēlēšanu laikā tiesiskuma jomai un maksātnespējas procesa regulēšanai un sakārtošanai pievērsa ļoti lielu uzmanību, viņiem ir ļoti labas idejas.
Lībiņa-Egnere pauda cerību, ka “varēsim sēdēt visi kopā pie viena galdā un izrunāt šos jautājumus, lai nav tā, ka viņi kaut kādā veidā nav uzklausīti”.
KONTEKSTS:
Jau ceturto nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta. Prezidents pēc sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām izvērtēja Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras premjera amatām, bet 26. oktobrī atzina, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs. Viņš sagaida, ka partijas par nākamo koalīciju varētu vienoties līdz 6.novembrim.
Apvienība „Attīstībai/Par!” ierosināja valdības veidošanas sarunās ieviest jaunu tematiskās diskusijas formātu ekspertu līmenī, apspriežot veselības aprūpes un izglītības reformu, tiesiskuma un drošības jautājumus, transporta un infrastruktūras jautājumus, obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu un pašvaldību reformu. Sarunās piedāvāja iesaistīt 6 partijas: “Attīstībai/Par!”, “KPV LV”, JKP, ZZS, Nacionālo apvienību, “Jauno Vienotību”, bet JKP un “KPV LV” sarunās nepiedalīsies.
Trešajā sarunu nedēļā četras partijas vienojās, ka jau tuvākajā laikā ir jāgroza veselības aprūpes finansēšanas likums, kā arī secināja, ka novadu reforma būs jāīsteno.