Tikšanos ar Liepājas skolotājiem vada Vides zinību maģistre ķīmijas skolotāja no Ventspils Inguna Bērzniece. Viņa stāsta par vienu no lomu spēlēm, kas pieejama skolotājiem:
„Mēs mēģinām skolotajiem dot informāciju, darba lapas, datorspēles, kas ir mūsu pašu radīts produkts – Latvijas Universitātes sadarbības projektā ar igauņu un somu kolēģiem izstrādāts produkts, kas māca pieņemt pamatotus lēmumus attiecībā uz skolēnu veselību, lietojot pārtiku, vienlaicīgi domājot, ka katrs pārtikas produkts ietekmē ne tikai viņu veselību, bet arī apkārtējo vidi."
Strādājot zinātniekiem, projekts īstenots divu gadu laikā. Šobrīd ikvienam šis produkts ir ieejams interneta vietnē http://foodweb.ut.ee, turklāt to sākuši testēt skolotāji, stāsta Inguna Bērzniece:
"Var iepazīties, kā ražo kečupu un kāda ir ietekme uz vidi, jo kečupu patērē daudz, it īpaši jaunie cilvēki. Pagaidām gan tikai angļu valodā ir pieejama informācija par to, kā mēs varam veidot pārtikas šķīvi, redzot, kā mūsu izvēlētais produkts ietekmē vidi, kādi pesticīdi un citas bīstamās vielas tur varētu būt."
Tikšanās laikā diskusijas izraisa spēle "Kečupa aprites cikls". Jautājuma būtība – kāpēc veidot spēli par kečupu, ja daudz vērtīgāk būtu stāstīt, kā pašiem gatavot veselīgu tomātu biezeni.
Piedāvātos mācību līdzekļus skolotāji un citi semināra dalībnieki vērtē neviennozīmīgi, uzsverot, ka šo produktu varēs izmantot tikai daļēji, tā uzskata arī Liepājas Valsts tehnikuma vides zinību skolotāja Agita Lagzdiņa:
„Mani pārsteidza, ka viss projekts ir tulkots. Par vietējām lietām netiek runāts vai maz tiek runāts. Ir jāmāk bērniem pasniegt šādus starptautiskus projektus, lai viņi tos pieņemtu un nebūtu tāda reakcija, kāda bija mums – skolotājiem."
Diskutējot par veselīgu pārtiku, aktuāls paliek jautājums, cik veselīgs ir skolās piedāvātais ēdiens. Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale min trūkumus iepirkumu sistēmā, kas mazina iespējas skolām izvēlēties patiesi kvalitatīvu un vietējā ražojuma produktu:
"Kamēr būs tādi iepirkuma nosacījumi, kas nosaka, ka jāiegādājas lētākā prece, un vēl daudz kaut kas cits, tad katrs konteiners, kas tiks novietots aiz stūra un būs noformēts kā bāze, vinnēs jebkurā konkurencē."
Skolotāja Inguna Bērzniece tikmēr uzsver, ka veselīga uztura ieviešanai skolās ir jāpiesaista tieši skolēni, kuri var ietekmēt arī ēdināšanas uzņēmumus. Viņu iniciatīva un attieksme pret dažādām lietām bieži vien maina ģimenes paradumus.
Šajā mācību gadā būs pieejama igauņu piedāvātā grāmata skolotājiem, kas tiks aprobēta Latvijā. Tā kalpošot kā palīglīdzeklis, gatavojoties stundām.