Līdz 1.aprīlim Dunavas iedzīvotājus reizi nedēļā pieņēma ģimenes ārsts. Lai pēc viņa aiziešanas pensijā iedzīvotāji nepaliktu bez veselības aprūpes pakalpojumiem, pašvaldība turpat blakus esošajā ēkā izveidojusi feldšerpunktu.
Uz feldšerpunkta atklāšanu kādreizējās Dunavas pamatskolas ēkā sanākuši vietējie iedzīvotāji, bet svinīgo noskaņu mazināja uztraukums par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību turpmāk. Līdz 1.aprīlim Dunavā ārsta palīgs pacientus pieņēma katru darba dienu, turpretī jaunajā feldšerpunktā pacienti tiks pieņemti tikai divas reizes nedēļā.
"Kāda var būt situācija? Ja tev pēkšņi paliek slikti, tu nezini, ko darīt. Ja feldšeris būs tikai otrdien un ceturtdien, kā tās pārējās dienas?" vaicāja Dunavas pagasta iedzīvotāja Zelma Ruļuka.
Pēc iepriekšējā ģimenes ārsta aiziešanas pensijā Dunavas pagastā deklarētie iedzīvotāji tika pārreģistrēti pie ģimenes ārsta Ivara Eiduka, kurš strādā 17 kilometru attālajā Rubeņu ciemā. Ārsts gan sola braukt uz Dunavu otrdienās, bet citās nedēļas dienās pacientiem būs jādodas uz Rubeņiem.
Lai gan pirmo palīdzību, terapijas nozīmēšanu un citus pakalpojumus tiesīgs sniegt feldšeris, daļu procedūru var veikt tikai ģimenes ārsts.
"Uz izmeklējumiem nosūtījumi – tas tikai ģimenes ārsta kompetencē paliek. Kompensējamās zāles arī ģimenes ārsta kompetencē," sacīja Dunavas pagasta feldšerpunkta ārsta palīgs Ināra Jaudzema.
"Mums ir daudz vientuļu cilvēku, tādu vecenīšu, kas dzīvo arī no Dunavas piecu kilometru attālumā. Kā viņas tiks uz Rubeņiem?" sprieda Dunavas pagasta iedzīvotāja Broņislava Ošāne .
Jēkabpils novada pašvaldībā uzsver, ka feldšerpunkta izveide esot bijis vienīgais risinājums, jo prakses atvēršanai nav izdevies piesaistīt nevienu ģimenes ārstu.
"Meklējām dikti un daudzās vietās, bet konkrēti ģimenes ārsti neviens nepieteicās. Tā nav tikai mūsu problēma, tā ir visas Latvijas problēma, ka jaunie speciālisti uz provincēm nedodas," teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags.
Dunavā ir apmēram 240 iedzīvotāju. Pašvaldībā skaidro, ka ar šādu pacientu skaitu feldšera pieņemšana divas dienas nedēļā ir pietiekama un ka par ārsta palīga slodzes palielināšanu varētu lemt tikai tad, ja apmeklējumu skaits pārsniegtu 200 mēneša laikā. Dzīvībai kritiskās situācijās iedzīvotāji aicināti saukt Neatliekamās medicīnisko palīdzības dienestu (NMPD). Viena no NMPD brigādēm atrodas tieši Dunavā.