Jelgavas domes izveidotā komisija, kas izvērtēja sabiedrībā plašu rezonansi raisījušās pilsētas bērnunama audzināšanas metodes, ceturtdien, 8.jūnijā, domes priekšsēdētājam iesniedza atzinumu ar priekšlikumiem situācijas uzlabošanai, piemēram, uzlabot pakalpojumu kvalitāti, veidot ģimeniskāku vidi un nepieļaut nepedagoģiskas metodes bērnu audzināšanā.
Komisijas vadītāja un pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne Latvijas Radio pastāstīja, ka bērnunama vadībai likts uzlabot darba organizāciju, sakārtot dokumentus, izglītot darbiniekus pedagoģijā, sadarboties ar izglītības iestādēm un izstrādāt atbalsta sistēmu, lai nepieļautu personāla "izdegšanu", kā arī attīstības stratēģiju, lai pārietu uz jaunām darba formām.
Škutāne sacīja, ka Neilande piedalījās komisijas sēdē un juta sabiedrības viļņošanos un psiholoģisko spriedzi, un uzrakstījusi atlūgumu. Viņa atstās amatu no 1.augusta, teica Škutāne.
Konkursu uz bērnunama vadītāja amatu izsludinās nekavējoties, jo laika ir maz, norādīja Škutāne. Pašlaik Jelgavas bērnunamā strādā 14 sociālās aprūpētājas un ir arī vakances, jo sešas aprūpētājas uzrakstījušas atlūgumu. Pašlaik darbam bērnunamā piesaistīti pedagogi, jo skolās ir brīvlaiks, un viņiem ir cita pieeja un citas metodes saskarsmē ar bērniem, kas rada pozitīvu gaisotni šajā centrā, un tas ir uz labu, sacīja Škutāne.
Viņa apgalvoja – komisijas ieskatā līdzšinējā direktore Maija Neilande varējusi daudzos darbus paveikt, taču viņa iesniegusi atlūgumu.
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas inspektore Ivita Dambeniece skaidro, ka arvien turpinās administratīvā lietvedība pret vienu no Jelgavas centra darbiniecēm. Nedēļas laikā sapratīšot, vai lietā konstatējami pārkāpumi.
Jau ziņots, ka maija sākumā Jelgavas dome saņēmusi vēl vienu Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vēstuli, kurā dokumentēti iespējamo bērnu tiesību pārkāpumu pārbaužu rezultāti un izvirzīti vairāki uzdevumi pašvaldībai. Vēstulē ir arī rekomendēts izvērtēt bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību ieņemamajam amatam.
Vēlāk Jelgavas bērnunams izbeidzis darba attiecības ar audzinātāju, kas bijusi vardarbīga pret četriem bērniem un kurai pirms nedēļas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piemēroja 210 eiro lielu naudassodu par bērnu barošanu ar varu, sišanu pa pirkstiem un dibenu un citiem pārkāpumiem.
Vardarbības un citus bērnu tiesību pārkāpumus Jelgavas bērnu aprūpes centrā konstatēja neatkarīgi eksperti, kas pusgada garumā vērtēja bērnu individuālās vajadzības. Pēc viņu iesniegumiem inspekcija uzsāka administratīvo lietvedību pret trim darbiniecēm. Viena lieta tika izbeigta, bet tāpat inspekcijā aizvien ir aktuāla lietvedība pret vēl vienu citu aprūpes centra darbinieci un šajā gadījumā lēmums vēl nav pieņemts.