Pusdiena

Pusdiena 27.10.2017

Pusdiena

Neraugoties uz samaksu pieaugumu, Rīgas pašvaldības policijā aizvien trūks darbinieku

Jūrmalas dome pilda priekšvēlēšanu solījumu par būtiskām īpašuma nodokļa atlaidēm

Jūrmalā vēl lielākas zemes nodokļa atlaides; iegūs arī fiktīvo viesnīcu saimnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jūrmalas dome lēmusi nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi zemei pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem palielināt no pašreizējiem 70% uz 90%. Tas saskan ar Jūrmalas mēra “zaļzemnieka” Gata Trukšņa priekšvēlēšanu solījumiem. Taču domes opozīcija ceļ trauksmi, ka tādējādi pie dāsnajām nodokļa atlaidēm tiks arī fiktīvo viesnīcu īpašnieki, kas ekskluzīvās Jūrmalas vietās patiesībā sabūvējuši dzīvokļus.

Līdz šim Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem tā dēvētajam zemes nodoklim tika piešķirta 70% atlaide, kas kūrortpilsētā ar ievērojamām kadastrālajām vērtībām vietējiem bija būtisks atspaids. Taču par mēru ievēlētais Truksnis pirms vēlēšanām solīja nodokļa atlaidi kāpināt līdz 90%.

Nu dome lēmusi, ka no nākamā gada tāds atvieglojums jūrmalniekiem tiešām pienāksies. Turklāt daudzbērnu ģimenēm 90% atlaide būs gan zemei, gan ēkām. Domes sēdē par tādu Trukšņa piedāvājumu debašu nebija.

Taču opozīcijā esošais deputāts Uldis Kronblūms (“Tev, Jūrmalai!”/Jaunā konservatīvā partija) līdz ar šo lēmumu vēlējās risināt kādu problēmu, kam viņa pārstāvētā Jūrmalas Aizsardzības biedrība gadiem pievērš uzmanību.

Proti, ekskluzīvās Jūrmalas vietās tiek saceltas teritorijas plānā atļautās viesnīcas, ko iztirgo kā dzīvokļu apartamentus un ko tur celt nedrīkstētu.

“Jūrmalā jau ilgus gadus ir sistēma, ka īpaši dabas teritorijas – mežus un kāpas – atļauj apbūvēt ar nosacījumu, ka tur būs viesu izmitināšana, tūristi un viesi, kas dos pienesumu Jūrmalas uzņēmējiem un algas nodarbinātajiem. Taču šīs viesnīcas un viesu mājas tiek sadalītas daļās un faktiski pārdotas kā dzīvokļi,” problēmu ieskicē Kronblūms. Tādējādi rodoties divas netaisnības. Pirmkārt, dabas teritorijās uzbūvētās ēkas netiek izmantotas atbilstoši noteiktajam mērķim. Savukārt, ja arī tur viesus izmitina, tā ir negodīga konkurence ar citiem uzņēmējiem, kas to dara legāli un pie nodokļa atlaidēm var tikt tikai ar noteiktu nakšņotāju skaitu.

Tāpēc deputāts Kronblūms domi rosināja būtiskās nodokļa atlaides nedot tiem, kam pieder viesnīcas vai to domājamās daļas, jo tādējādi vēl vairāk tiktu atbalstīti tie, kas ar domes gādību viesnīcu aizsegā kāpās būvē dzīvokļu mājas.

“Mēs kā biedrība pret šīm viltus viesu mājām esam cīnījušies visādos veidos, pat par savu naudu pilsētā izlikuši plakātus, lai tādus dzīvokļus nepērk. Arī Ekonomikas ministrija atzinusi, ka tur nedrīkst dzīvot,” saka Kronblūms. Savukārt dome atbildējusi, ka uzceltajās viesnīcās neviens nemaz nedzīvojot.

Tomēr mērs Truksnis aicināja tādu priekšlikumu neatbalstīt, motīvus nepaskaidrojot. Viņš uzticoties domes speciālistu sagatavotajam lēmumprojektam, bet Kronblūma priekšlikumi esot pārlieku kardināli, lai tos iekļautu domes lēmumā.

Kronblūms ar pārējiem opozīcijas kolēģiem tuvākajā laikā grasās sasaukt Jūrmalas domes ārkārtas sēdi, lai par šo jautājumu spriestu vēlreiz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti