Jūrmalas domnieki plāno palielināt sev algas līdz maksimāli iespējamiem griestiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Jūrmalas domē strādā jauna vadība, kura jau lemj par maksimāli pieļaujamo algu palielinājumu no Jaunā gada, kas ietekmēs arī bijušā domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (Latvijas Zaļā partija) maka biezumu.

Jūrmalas domnieki plāno palielināt sev algas līdz maksimāli iespējamajiem griestiem
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

Truksni tiesa atzina par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu. Truksni sodīja ar naudas sodu 5000 eiro apmērā. Tajā pašā dienā mērs nolika deputāta mandātu.

Otrdien, 20. decembrī, Trukšņa vietā stājās viņa partijas biedre Rita Sproģe, kas iepriekš bija mēra vietniece. Savukārt tagad Truksnis iekārtots priekšsēdētājas padomnieka amatā. Deputāti vakar lēma arī par izmaiņām pašvaldībā, atstājot agrāko divu domes priekšsēdētāja vietnieku vietā tikai vienu. Šajā amatā ievēlēts Jānis Lediņš no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS).

Taču izmaiņas domē ir ne tikai deputātu sastāvā. Domnieki trešdien, 21. decembrī, komitejā virzīja lēmumprojektu, kurā plāno palielināt maksimāli iespējamās robežās deputātu algu, tostarp vadībai. Lēmumprojektu komitejā apstiprināja.

Vēlēto amatpersonu pamatalgu aprēķina no vidējās algas valstī, to reizinot ar koeficientu. Šogad Jūrmalas domes mēram bāzes alga ir 1058 eiro un to reizina ar 3,64. No jaunā gada bāzes alga pieaugs par nepilniem simt eiro. Savukārt Jūrmalas domnieki vēlas maksimāli pieļaujamo koeficientu – 5,2.

Tas nozīmē: ja Jūrmalas pašvaldības vadītājam mēnešalga līdz šim bija 4140 eiro, tad no janvāra varētu būt 5915 eiro.

Līdz ar vadības algas pieaugumu arī tās padomniekiem naudasmaks kļūs biezāks. Padomnieka algu aprēķina procentuāli no priekšsēdētāja algas. Šīs pārmaiņas attiektos arī uz tiesāto Truksni.

Tam iebilst opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms no partijas "Tev, Jūrmalai!", norādot, ka vadībai ir jāizvērtē, vai maksimāli pieļaujamās algas ir adekvātas.

Savukārt par Truksni kā padomnieku Kronblūms sacīja: "Mēs jau esam runājuši, ka no ētiskās puses par pārkāpumiem, kas tika pierādīti un viņš tika atstādināts, šādu cilvēku, manuprāt, nevajadzēja ņemt par padomnieku. Otrkārt, es uzskatu, ka pašvaldībā ir tik daudz speciālistu, ka šādi padomnieki vispār nav vajadzīgi. Šādus līdzekļus var izlietot pilnīgi citiem, labākiem mērķiem. Un, ja šajā gadījumā padomniekam pieaug alga, vai padomnieki pēkšņi kļūst vērtīgāki?"

Pašvaldības vadība Latvijas Radio piekrita sniegt vien rakstisku komentāru, tajā norādot:

"Izmaiņas tiek plānotas no nākamā gada, ņemot vērā budžeta iespējas un deputātu lēmumu domes sēdē. Lēmums vēl nav pieņemts – deputāti par šo jautājumu lems domes sēdē rīt. [..] Likumā nav noteikts, pēc kādiem kritērijiem pašvaldībai jāizvēlas koeficienta apmērs, taču, ņemot vērā, ka Jūrmala ir viena no lielākajām pilsētām, tajā ir aptuveni 58 tūkstoši iedzīvotāju (PMLP dati), ikgadējais budžets pārsniedz 90 miljonus eiro, attiecīgi darba un pilsētas saimniecības apmērs ir apjomīgs, tāpēc izvēlēts koeficients 5,2."

Plānots, ka ceturtdien, 22. decembrī, būs ārkārtas domes sēde, kurā deputāti par šo lēmumu balsos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti