Jautāts, vai patiesībai atbilst izskanējušās ziņas, ka Truksnis dzīvojis Krūmiņa celtā apartamentu kvartālā, uzņēmējs atbildēja apstiprinoši. "Es to uzzināju burtiski tad, kad iznācu no cietuma," apgalvoja uzņēmējs.
Dzīvoklis Jūrmalas mēram Truksnim
Krūmiņš atzina, ka viņš jau pirms aptuveni trim gadiem Truksnim, kurš dzīvojot tā sauktajā "hruščova" tipa mājā Bulduros, piedāvājis mitekli viņa būvētajos apartamentos.
Truksnis tobrīd no piedāvājuma esot atteicies, jo viņam līdz 2017. gada sākumam esot saistības par esošā mitekļa nomu. Taču viņš esot paudis gatavību pēc šī termiņa pārvākties uz Krūmiņa piedāvātajiem apartamentiem.
Pirms kāda laika, tiekoties festivālā Bīriņos, Krūmiņš atkal Truksnim piedāvājis mitekli apartamentos Jūrmalā.
"Dzīvokļi bija atbrīvojušies, tie tāpat jākurina. Teicu: aiziej pārguli kādu dienu," teica Krūmiņš.
Viņš norādīja, ka Truksnis pieņēmis šo piedāvājumu, ņemot vērā, ka viņam bija jāveic remonts savā dzīvoklī, kur pavadīti pieci vai seši gadi un no kura drīz jāizvācas. "Viņš teica: "Man jānodod dzīvoklis tāds, kāds tas bija saņemot"," Trukšņa teikto citēja uzņēmējs.
Truksnis sacījis, ka esošā mitekļa remonts aizņems aptuveni mēnesi un viņš "kādu dienu" izmantos Krūmiņa piedāvātos apartamentus. "Es teicu: tu aizej pie [manas] meitas un izvēlies tādu dzīvokli, kādu tu gribi," teica uzņēmējs un norādīja, ka Truksnis arī izmantojis dzīvokli.
Krūmiņš gan neprecizēja to, cik daudz Truksnis maksājis par dzīvokļa izmantošanu. Uzņēmējs gan apgalvoja, ka viņš savai meitai esot piekodinājis – obligāti jābūt līgumam par dzīvokļa izmantošanu un maksa nedrīkst būt zemāka kā pārējiem apartamentu iemītniekiem.
"Es nezinu, vai bija [līgums], jo es taču nekur neesmu ticis," apgalvoja uzņēmējs, kurš pēc aizturēšanas un pavadīšanas izolatorā tagad uzturas slimnīcā.
Krūmiņš piebilda, ka, viņaprāt, Truksnis ir viens no labākajiem un gudrākajiem Jūrmalas pilsētas pašvaldības vadītājiem. "Kā saimnieks, kā vārda turētājs viņš ir vienreizējs," teica Krūmiņš.
Nauda un dzīvoklis tiesnesei Orniņai
Tāpat Krūmiņš raidījumā "Viens pret viens" apgalvoja, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu viņš pazīst kopš 1981. gada. Abi esot nešķirami draugi un viņš trīsreiz aicinājis viņu par sievu.
"Ja Orniņai šodien vajag vienu tūkstoti vai miljonu, tad viņa no manis to mierīgi var paņemt tūliņ. Es viņai tikko uzdāvināju divsimt, trīssimt tūkstošus. (..)
Viņu tikko izmeta ārā no dzīvokļa Vecrīgā, es viņai iedevu dzīvokli Jūrmalā, neprasot nevienu kapeiku," sacīja Krūmiņš.
Tādējādi uzņēmējs mēģināja apgāzt izskanējušo versiju, ka viņš varētu būt piedāvājis kādu labumu tiesnesei Orniņai, lai palīdzētu draugam Jurim Miķelim kādas lietas sakarā.
Pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais uzņēmējs atzina, ka nesen uzzinājis, ka viņa telefonsarunas tikušas noklausītas divarpus gadus.
Pēc Krūmiņa teiktā, visas KNAB apsūdzības esot balstītas uz telefonsarunās saklausītu informāciju, taču ziņas par reāliem faktiem vai citu cilvēku liecības izmeklētāju rīcībā neesot.
Miljonārs intervijas laikā vairākkārt uzsvēra, ka neko pretlikumīgu viņš nav darījis. Uzņēmējs norādīja, ka nav pārkāpis partiju finansēšanas prasības – nav devis citiem savu naudu, lai tie to ziedotu Ingunas Sudrabas vadītajai partijai "No sirds Latvijai". Krūmiņš atzina, ka ir aicinājis citus ziedot cilvēkiem, kas strādās Latvijas labā, tostarp Sudrabas partijai, taču viņi ziedojuši savu naudu.
Krūmiņš pats pieļaujamās summas ziedojis Sudrabas partijai un vienam cilvēkam – tagadējai Eiropas Parlamenta deputātei Ivetai Grigulei (Zaļo un zemnieku savienība).
Jau ziņots, ka KNAB pagājušajā nedēļā veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā . Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais "Parex bankas" viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona.
Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.
Raitums izteiktajām aizdomām – pārkāpumiem partiju finansēšanā – nepiekrītot un savu vainu neatzīstot.
Kratīšana notika arī partijas "No sirds Latvijai" birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.
Tāpat no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Viņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.
Krūmiņam ir aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos un piemēroti drošības līdzekļi: aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. Pats uzņēmējs stāsta, ka Orniņu pazīstot sen.
Tāpat vēstīts, ka iepriekš veikto veikto kratīšanu ietvaros KNAB darbinieki pabija miljonāra Krūmiņa celtā apartamentu kvartāla 38.dzīvoklī. LTV raidījums “De facto” ziņoja, ka jau pirms gada jūrmalnieki zinājuši teikt, ka šajā dzīvoklī mēdzot uzturēties pilsētas mērs Truksnis.
38.dzīvoklis ir plašākais no apartamentiem Krūmiņa meitai piederošās kompānijas “MC TURAIDA PROPERTY” īpašumā netālu no Dzintaru koncertzāles, Turaidas ielā 17. Dzīvoklis ir aptuveni 150 kvadrātmetrus plašs ar vēl lielāku āra terasi.