Galvenais iemesls vēlmei pēc varas maiņas ir prokuratūras apsūdzības Truksnim lietā par Zaļo un Zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu. Opozīcija arī vīlusies, ka «zaļzemnieku» valde tā arī nespēja pieņemt izlēmīgu nostāju Trukšņa jautājumā.
Tā mēra vērtēšanu atstāja ZZS Jūrmalas frakcijas ziņā, bet tās līderis Jānis Lediņš Truksni atbalsta. Arī pats Truksnis partijas biedriem ir paudis apņēmību palikt amatā.
Tomēr tuvākajās dienās Jūrmalas mēram nāksies saņemt kārtējo opozīcijas kritiku ārkārtas domes sēdē. Saraksta «Tev, Jūrmalai» deputāts Guntis Grūba uzskata, ka Trukšņa apsūdzības, biedrošanās ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un citi skandāli nedara godu pilsētai, turklāt liecina par domes vadības kalpošanu šaurām interesēm.
“Lai sabiedrībā zina, kas notiek Jūrmalā, jo mēs patiešām cenšamies ieviest jeb saglabāt kaut kādu tiesiskumu, godīgumu. Nevar būt tā, ka ir kaut kādas augstākas intereses, par kurām mēs pat īsti nezinām. Piemēram, domes deputāts Jānis Liepiņš, manā skatījumā, ir nolobējis atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalā, un pašvaldības un kapitāliestādes nāk ar prasījumiem budžetā palielināt izmaksas atkritumu izvešanai. Tās ir kaut kādas intereses. Un vēl jo vairāk – Jūrmalas teritorijas plānojums ir atvērts, un mēs vēl nezinām, kādas intereses tur ieraudzīsim, kādas dabas pamatnes, teritoriju zonējumi tiks mainīti kādu cilvēku labā,” komentēja Grūba.
Opozīcija gan piebilst, ka pienācīgs pilsētas mērs atrodams arī pašā Zaļo un Zemnieku savienībā, kā piemēru minot Ritu Sproģi, kas Truksni jau vairākkārt aizvietojusi.