Jūrmalas varas grožus partijas cer iegūt ar solījumiem izskaust korupciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Jūrmalā 3. jūnija pašvaldības vēlēšanās par 15 domes deputātu vietām cīnīsies 181 kandidāts no 12 sarakstiem. Vēlēšanām pieteikti gan bijušie un esošie domes deputāti, gan jaunizveidotu partiju kandidāti, kuri sola nest pārmaiņas ar korupcijas skandāliem nomocītajā Jūrmalā.

2013. gada pašvaldības vēlēšanās "Zaļo un Zemnieku savienība" (ZZS) izcīnīja visvairāk mandātu - 7 deputātu vietas, "Tev, Jūrmalai" ieguva 2 vietas, partiju apvienība "Saskaņas centrs" - 3 vietas, "Vienotība" - 2 vietas un Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" ieguva vienu deputāta vietu.

Jāmin, ka kandidātu sarakstos atrodami daudzi izglītības iestāžu darbinieki, tostarp skolu direktori, un medicīnas iestāžu darbinieki, kas varētu liecināt par šo jomu pārstāvju vēlmi iesaistīties un kaut ko mainīt tieši šajās nozarēs.

Truksnim sarakstā seko Rita Sproģe, kam domes vadība uzticēta pēc Trukšņa atkāpšanās, bet kā trešais sarakstā ierindojas pašreizējais domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš.

Liela daļa ZZS kandidātu jau ir pašreizējā Jūrmalas domes sasaukuma deputāti. Sarakstā atrodama arī Pumpuru vidusskolas direktore Irēna Kausiniece, Vaivaru pamatskolas direktore Inese Kārkliņa un Rīgas nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Savā priekšvēlēšanu programmā "zaļzemnieki" sola turpināt sakārtot infrastruktūru un sociālās problēmas, kā arī celt izglītības kvalitāti. Buldurus, piemēram, paredzēts pārveidot par Jūrmalas izglītības centru.

  • „Eiroskeptiķi – Rīcības partija”, kas savu sarakstu iesniegusi vēl sešās pašvaldībās, savā programmā lielākoties izvirza nacionāla mēroga mērķus un vairumā programmu nav specificētas konkrētās pašvaldības vajadzības. Pie mērķiem var atrast vēlmi mainīt Satversmi un pāriet uz pusprezidentālu valsts iekārtu, aizliegt budžeta tēriņus bruņojumam un izstāties no NATO, atgriezt apgrozībā latu un daudzas citas iniciatīvas.

Kā pirmā kandidātu sarakstā ir partijas Jūrmalas nodaļas vadītāja Tamāra Meļņikova, kurai seko pensionārs Vladimirs Pozņakovs un partijas jauniešu nodaļas vadītājs Edvards Āriņš.

  • Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa"  par prioritāti Jūrmalā noteikusi „kūrorta attīstību un nevienlīdzības mazināšanu dažādos Jūrmalas reģionos,” turklāt uzsver, ka veiksmīga attīstība iespējama tikai kopā ar Rīgu. „Saskaņa” sola arī komunālo pakalpojumu uzlabošanu, palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, sociālo palīdzību un virkni citu labumu.

Kā pirmais kandidātu sarakstā ir pašreizējais Saeimas deputāts un arī mēra amata kandidāts Ņikita Ņikiforovs, kuram seko Jūrmalas pilsētas domes deputāte, Rīgas pašvaldības SIA “ Rīgas satiksme” valdes locekle Larisa Loskutova un Jūrmalas pilsētas domes deputāts un SIA "Medochemie Latvia" direktors Boriss Doņņikovs.

  • "Tev, Jūrmalai" un Jaunā konservatīvā partija veidojušas apvienoto sarakstu. Programmā par savu prioritāti izvirza  tieši sociālo problēmu risināšanu. Partijas redzeslokā būšot atbalsta sniegšana jaunajām un daudzbērnu ģimenēm, policijas un izglītības darbinieku atalgojuma palielināšana, finansiāla atbalsta sniegšana bērnu, jauniešu un senioru sportam un virkne citu jautājumu.

Kandidātu saraksta pirmais numurs ir partijas valdes priekšsēdētājs un Jūrmalas domes deputāts Arnis Ābelītis, kuram seko domes deputāts, Ķemeru iedzīvotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stulpiņš un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece Dagmāra Beitnere-Le Galla.

  • "Gods kalpot mūsu Latvijai" sola ieviest jūrmalnieka karti, kas tās lietotājiem pilsētā sniegs priekšrocības, e-pakalpojumus veselības aprūpē, lielākus pabalstus maznodrošinātajiem, kā arī sola mazināt birokrātisko slogu uzņēmējiem un citus labumus.

Saraksta augšgalā ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ausu, kakla, deguna Klīnikas vadītājs Jānis Sokolovs, kurš ir arī mēra amata kandidāts. Sokolovam sarakstā seko SIA "Rīgas meži" projektu vadītājs Andrejs Kondratjuks un Jūrmalas Ģimeņu atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Evita Ostrovska.

  • Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” savā priekšvēlēšanu programmā lepojas ar nekustamā īpašuma nodokļa radikālas samazināšanas programmas uzsākšanu, kā arī sola veicināt skolu sadarbību ar Jaunsardzi, sekmēt Jūrmalas attīstību kā medicīnas tūrisma galamērķi, nodrošināt tālāku nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vai samazināšanu, nepieļaut korupciju un nepamatotu birokrātiju uzņēmējdarbībā un virkni citu aktivitāšu.

Saraksta pirmo pozīciju un uz mēra amatu kandidē SIA "Jūrmalas mežaparki" prokūrists Andris Čuda. Viņš uz Jūrmalas mēra amatu kandidēja jau 2013. gada pašvaldību vēlēšanās. Otrais sarakstā ir students un SIA "MARROLS" valdes loceklis Rolands Parasigs-Parasiņš, savukārt kā trešais sarakstā atrodas Aigars Tampe, kurš ir SIA "Dogra" valdes priekšsēdētājs.

  • Šī gada februāra beigās dibinātā partija "Progresīvie" Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās piedāvā astoņus kandidātus un sevi piesaka ar solījumu izskaust korupciju, tostarp pilnvaru pārtraukšanu korupcijā apsūdzētai personai uz izmeklēšanas laiku. Solījumu sarakstā ir arī progresīvā nodokļa ieviešana īpašumiem, kāpu aizsardzība un uzņēmējdarbības atbalstīšana degradētajās teritorijās, elektro un citu videi draudzīgu transportlīdzekļu iegāde, sociālās uzņēmējdarbības atbalstīšana un citas aktivitātes.

Sarakstā kā pirmais startē partijas priekšsēdētājs un Brīvības un solidaritātes fonda valdes loceklis Māris Indulis Graudiņš, kurš pretendē arī uz mēra amatu. Nākamā sarakstā ir SIA "VIA Baltic" valdes priekšsēdētāja Anda Vītola, un pirmo trijnieku noslēdz projekta „Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju glabātie dārgumi – dāvana Latvijai no paaudzes paaudzē" vadītāja un partijas priekšsēdētāja vietniece Ieva Lazda.

  • Partija „Jūrmala - mūsu mājas” izvirza 18 kandidātus. Daudzi no tiem ir izglītības iestāžu darbinieki. Partija sola sakārtot ceļus un degradētās teritorijas, samazināt nekustamā īpašuma nodokli, modernizēt siltumapgādes saimniecību, ieviest jaunus sabiedriskā transporta maršrutus, novērst dabas piesārņošanu un citas iniciatīvas.

Sarakstā kā pirmais kandidē Tukuma novada domes būvinženieris Egmonts Krūmiņš, viņam seko no dienesta atvaļinātais Jūrmalas policijas iecirkņa priekšnieks Andrejs Civjans un Jūrmalas pilsētas domes tūrisma speciālists Pāvels Dunajs.

  • Partija "Vienotība" Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās startē ar devīzi “Par Jūrmalu bez izšķērdības un korupcijas”, solot ļaunprātības un nesaimnieciskuma novēršanu. "Vienotība" Jūrmalā izvirzījusi trīs prioritātes: ekonomikas izaugsme un sociāla atbildība, labāka pārvaldība un efektīva pilsētsaimniecība. Tas ietver taisnīgāku nodokļu sistēmu, domes lēmumu caurspīdību, jaunu darbavietu izveidi un citus mērķus.

Kā pirmā sarakstā kandidē pašreizējā Jūrmalas domes deputāte un mēra amata kandidāte Iveta Blaua, kurai sarakstā seko Jūrmalas Mūzikas vidusskolas direktore Gunta Liepiņa un Dubultu doktorāta ārsts Juris Iļjenkovs.

  • Vislatvijas sociāldemokrātu kustība "Par neatkarīgu Latviju!" priekšvēlēšanu programmā norāda, ka Latvijai ir jābūt neatkarīgai un neitrālai valstij ārpus militāriem blokiem un NATO. Jūrmalā partija gatavojas atcelt iebraukšanas maksas automašīnām, nodrošināt bezmaksas pusdienas skolēniem, samazināt nekustamā īpašuma nodokli un apkures tarifu un pacelt vidējās algas par 50%.

Sarakstā kā pirmais startē SIA "Inter Haus" Aleksandrs Bašarins, kuram seko Jūrmalas bērnu un jauniešu interešu centra pedagogs Māris Mežapuķe un pensionārs Vladimirs Semjonovs.

  • Partija "Mūsu zeme" savā priekšvēlēšanu programmā norāda, ka 2013. gada vēlēšanās vara Jūrmalas domē tika iegūta par naudu. Galvenie partijas mērķi ir izvērtēt iepriekšējās domes finansiālo resursu izmantošanu, deputātu finanšu resursu tērēšanu un garantēt iedzīvotājiem aktīvas līdzdalības iespējas.

Sarakstā ir tikai divi kandidāti. Kā pirmais ir Ilmārs Ančāns, kurš iepriekš bijis Jūrmalas domes deputāts un kā kukuļa adresāts bija galvenais liecinieks "Jūrmalgeitas" lietā. Ančāns asi kritizējis esošo domes sastāvu, saucot to par "nopirktu". Saraksta otra kandidāte ir SIA "Klippan Saule" tehnoloģe-dizainere Ilze Ruģele.

  • Partijas "Latvijas attīstībai" 18 kandidāti ir par sakoptu Jūrmalu un nāk klajā ar saukli: "Darbīga Jūrmala, nevis Rīgas guļamrajons". Kā prioritātes izvirzītas piekrastes sakopšana un attīstīšana, aktīvās atpūtas piedāvājuma attīstības atbalstīšana, saraksta “Nami, kas grauj Jūrmalas tēlu” izveidošana, kurā jāiekļauj visas avārijas stāvoklī esošās ēkas un jāizveido tādi apstākļi, lai jūrmalnieki varētu strādāt savā pilsētā.

Kā pirmais sarakstā ir "Latvijas Koka būvniecības klasteris" izpilddirektors Gatis Zamurs, kuram sarakstā seko biedrības "Jūrmala - Eiropas pilsēta" speciāliste Ieva Peimane un SIA "Domenikss" konsultants Pēteris Binders.

Vidējais kandidātu vecums ir 46 gadi. Jaunākajam kandidātam ir 18 gadi, bet vecākajam - 79 gadi.

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -
 

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -
 

Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Pašvaldības saistību apmērs pret ieņēmumiem 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Pašvaldību administratīvie izdevumi (eiro uz 1 iedz.). Vidējais rādītājs no 2013.-2015.g (Avots: VARAM)

+ -

2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanu aktivitāte (Avots: CVK)

+ -

Ārvalstu tiešo investīciju ieguldījumu kopsumma no 2011.-2015.gadam. (Avots: UR)

+ -

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti