"Šis ir demokrātisks process, [kurā] gribam vienlīdzīgi paust savu viedokli. Jau otrdien bija zināms, ka lēmums būs uz ceturtdienu. Diemžēl Kaimiņš neieradās, bet tas bija dienaskārtībā. Šis balsojums atspoguļoja to, kāds partijā viedoklis. Kaimiņš ir labi informēts, kas tam bija par iemesliem. Mēs esam frakcija, esam komanda. Frakcijas biedra pienākums ir paust frakcijas viedokli, nodalot personīgo. Frakcijas un Kaimiņa viedoklis ir divas dažādas lietas," teica Ģirģens.
“KPV LV” Saeimas frakcija ceturtdien, 2. maijā, atbrīvojusi partijas līderi Kaimiņu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata. Kaimiņš prasīs atkārtotu balsojumu. Jautājumu par Kaimiņa atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata rosināja frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Par Kaimiņa atbrīvošanu no amata balsoja 7 no 11 klātesošajiem deputātiem (no 15 frakcijas deputātiem).
Pats Kaimiņš sēdē nepiedalījās. Viņš uzskata, ka frakcijas pieņemtais lēmums nav leģitīms, jo tā pieņemšanai būtu bijušas nepieciešamas vismaz astoņu deputātu balsis. Kaimiņš prasīs atkārtotu balsojumu. Frakcijas lēmums nozīmē to, ka Kaimiņš zaudēs 300 eiro piemaksu pie deputāta algas un vairs nevarēs publiski izteikties frakcijas vārdā. Jauns frakcijas priekšsēdētāja biedrs pagaidām nav izvēlēts.
Jautāts, vai Kaimiņu varētu izslēgt arī no frakcijas, Zakatistovs atbildēja noliedzoši. Savukārt deputāte Linda Liepiņa ("KPV LV") apstiprināja, ka frakcijā jau kādu laiku par to runāts un, viņasprāt, tam arī varētu pietikt balsu.
KONTEKSTS:
Aprīļa nogalē “KPV LV” kopsapulcē ne viens vien runātājs norādījis, ka "KPV LV" ir vajadzīga komanda, nevis vienpersonisks līderis un kaut kas jāmaina partijas darbā. Vairākums biedru gan neatbalstīja priekšlikumu gadu pirms termiņa beigām ievēlēt jaunu partijas valdi.
"KPV LV" savākt kvorumu un sarīkot biedru sapulci izdevās tikai ar trešo mēģinājumu.
''KPV LV'' šogad atzīmē savu trīs gadu jubileju. Partijai ir otra lielākā Saeimas frakcija, taču tās deputāti darbojas gan pozīcijā, gan opozīcijā. Partijas līderis Artuss Kaimiņš aicināja beidzot situāciju atrisināt un opozicionārus izslēgt.
Kopsapulcē tika pieņemti grozījumi statūtos, kas paredz izveidot jaunu institūciju - domi. Domes uzdevums būs apstiprināt kandidātus un programmu visām vēlēšanām, runāt par problēmu risināšanu, kā arī uzturēt dialogu ar sabiedrību.