Kaimiņš pārmeta Gobzemam rīcību laikā, kad prezidents viņam bija uzticējis veidot valdību. Tolaik par Gobzema lēmumu no valdības veidošanas sarunām izslēgt “Attīstībai/Par!” Kaimiņš esot uzzinājis tikai no ziņu portāla. Reaģējot uz to, Kaimiņš esot lūdzis Jauno konservatīvo partiju (JKP) atnākt uz “KPV LV” frakciju un apliecināt, ka nestrādās ar Zaļo un Zemnieku savienību vienā koalīcijā.
Arī vēlāk par Gobzema rosinājumu veidot valdību no nozaru profesionāļiem Kaimiņš un viņa partijas biedri esot uzzinājuši no ziņām.
Politiķis atzina, ka “”KPV LV” nav laimīgākā ar šiem ministra kandidātiem, patiešām nav”, taču tas esot vienīgais risinājums, kā izveidot valdību.
“Mums ir nepieciešama valdība. Šis ir vienīgais risinājums, kā to var izdarīt. Pietiek musināt tautu,” sacīja Kaimiņš.
Pretējā gadījumā situācija nonāktu līdz ārkārtas vēlēšanām, kas, Kaimiņa ieskatā, ļautu uzvarēt un vairāk balsu saņemt partijai “Saskaņa” un Zaļo un Zemnieku savienībai.
Viņš arī noraidīja opozīcijas pārmetumus par priekšvēlēšanu solījumu neturēšanu, sakot, ka valdības darba plānā daudzas lietas nav konkrēti uzrakstītas, bet ir parādīts virziens. “Mūs sitīs, jo mēs esam patiesi nepieredzējuši šajā milzīgajā politiskajā cīņā ar noteikumiem, kuru nav,” piebilda deputāts.
Saeimas tribīnē kāpa arī “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems, atklājot, ka Kaimiņš vasarā esot ticies ar “Gobiņa kungu, kas tautā runā ir Meroni kasieris, un Kampara kungu”. Iespējams, Gobzems norādīja uz Ventspils tranzītbiznesa “karā” iesaistītā Šveices advokāta Rūdolfa Meroni komandas pārstāvi Aivaru Gobiņu un “Vienotības” ģenerālsekretāru Arti Kamparu.
“Vēlāk vasarā šai sarunai klāt bija vēl četri cilvēki, un tajā bija arī Artuss. Artuss Kaimiņš klātesošajiem piedāvāja 100 000, jo Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro. Tika organizēts Oskars, lai šo naudu atmazgātu. Mēs visi pateicām “nē”. Šis bija brīdis, kad sākās konflikts starp mani un Artusu Kaimiņu,” pastāstīja Gobzems.
Savukārt pēc Saeimas vēlēšanām Kaimiņš esot “skraidījis pa kabinetiem” ar Saeimas kārtības ruļļa grozījumiem, kas atceltu iespēju deputātu izdot kriminālvajāšanai, sacīja Gobzems.
KONTEKSTS:
Pretrunas partijas "KPV LV" Saeimas frakcijā iezīmējās jau decembrī, kad valdības veidošana bija uzticēta Aldim Gobzemam, bet Artuss Kaimiņš iebilda pret ieceri tajā iekļaut Zaļo un Zemnieku savienību. Taču vēl redzamākas nesaskaņas kļuva janvārī, kad tika rosināts Kaimiņu atcelt no frakcijas biedra amata. Viņam gan šo amatu izdevās saglabāt, septiņiem "KPV LV" deputātiem balsojot "par" un septiņiem "pret".
Turklāt Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdības tapšanas laikā pieci "KPV LV" deputāti pretēji pārējās frakcijas nostājai paziņoja, ka neatbalstīs šo valdību. Viņu vidū ir gan Gobzems, gan Didzis Šmits, kurš sākotnēji pretendēja uz ekonomikas ministra amatu Kariņa Ministru kabinetā.
To, kāda varētu izveidoties par piecīšiem dēvēto "KPV LV" frakcijas deputātu, kuri balsoja pret valdību, tālākā darbība, tiks lems kādā no nākamajām frakcijas sēdēm.
Viņi paši negrasās partiju pamest, bet sadarbības līguma izpratnē nu ir opozīcija.