Jā, es esmu iepazinies ar šo pēdējo rīkojumu. Principā tas juridiski ir noformēts atbilstoši bijušā premjera Valda Dombrovska („Vienotība”) norādītajiem trūkumiem – no procesuālās puses. Formāli ir ievēroti šie norādījumi, kuru dēļ tika atcelti iepriekšējie divi,” skaidro Kalnmeiers.
Gan ģenerālprokurors, gan premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) uzskata, ka tālāk šis darba attiecību strīds risināms tiesas ceļā.
Jau ziņots, ka Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja trīs reizes, no kurām divas reizes ekspremjers viņu atjaunoja darbā. Pirmo reizi Streļčenoks nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi pērn decembrī, ņemot vērā pret viņu ierosinātās disciplinārlietas rezultātus, kuros konstatēta pilnvaru pārsniegšana, un Strīķes darbības novērtēšanu.
Strīķe lūdza premjeru izvērtēt savu atbrīvošanu no amata. Premjers janvāra sākumā nolēma atcelt rīkojumu par Strīķes atlaišanu. Savukārt Streļčenoks uzreiz pēc premjera lēmuma solīja, ka jau tuvākajā laikā atstādinās Strīķi, jo uzskata Ministru prezidenta lēmumu par prettiesisku.
Otro reizi Streļčenoks uzteicis darbu Strīķei janvāra vidū, jo viņa esot zaudējusi priekšnieka uzticību. Strīķe esot pārkāpusi savas amata pilnvaras, arī jautājumos, kas saistīti ar iestādē noteikto informācijas aprites kārtību, tai skaitā, informācijas izplatīšanu plašsaziņas līdzekļiem un informācijas izplatīšanu iestādes vārdā citām institūcijām un amatpersonām. Taču premjers Dombrovskis atcēla arī šo rīkojumu par Strīķes atlaišanu.
Savukārt trešo reizi Streļčenoks atbrīvoja no amata Strīķi pagājušajā nedēļā.