Virsprokurorei Elitai Jurkjānei apsūdzība celta par informācijas noslēpuma izpaušanu, savukārt viņas vīram advokātam Jurim Jurkjānam par nepatiesu liecību sniegšanu. Jurkjāne no sava priekšnieka bijušā ģenerālprokurora Ērika Klanmeiera uzzināja par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) plāniem aizturēt Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli. Kalnmeiers to izstāstījis savā pēdējā darba dienā sanāksmē, kurā piedalījās pieci kolēģi. Kalnmeieram nezinot, KNAB Egles aizturēšanu atlika, taču caur Jurkjānes vīru informācija par kriminālprocesu nonāca pie pašas Egles.
Lietu skatīt sākusi Vidzemes priekšpilsētas tiesa, taču Jurkjāna slimības dēļ tiesnese lēma sēdi pārcelt.
Virsprokurore Jurkjāne no komentāriem atteicās, tāpat kā viņas aizstāvis Māris Bite.
KNAB lūdza prokuratūru apsūdzēt arī Kalnmeieru, tomēr prokurore Evita Masule kriminālprocesu pret viņu izbeidza. Masule secināja, ka bijušais ģenerālprokurors likumu pārkāpis nav tāpēc, ka visiem, kam Kalnmeiers izstāstījis par plānoto Egles aizturēšanu, šī informācija teorētiski varētu būt nepieciešama darba vajadzībām. Piemēram, Jurkjāne tobrīd aizvietoja atvaļinājumā esošo Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokuroru, kuram būtu jālemj par Egles atstādināšanu no amata. Masule nevērtēja, vai Kalnmeiers kolēģiem par krimināllietu stāstījis tieši darba vajadzību dēļ.
"Es vērtēju to, vai šī te informācijas izpaušana ir bijusi prettiesiska vai tiesiska. Tātad netika konstatēts, ka šī informācijas izpaušana ir bijusi prettiesiska," komentēja Masule.
Pats Kalnmeiers savu iesaisti lietā skaidrot atteica. Tomēr viņam uz tiesu būs jāierodas liecinieka statusā.
"Kalnmeiera kungs ir aicināts, lai liecinātu par faktiskajiem apstākļiem, kas skar šo izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu," norādīja prokurore Masule.
Kriminālprocesu, par kuru informācija noplūdusi, KNAB joprojām izmeklē. Kādu kaitējumu noplūde nodarījusi, birojs nekomentē. Tāpat birojs atsakās paust, vai piekrīt prokurores lēmumam pret Kalnmeieru kriminālprocesu izbeigt.