Kopš pagājušā gada rudens Kandavā līdzšinējo desmit lokālo katlu māju vietā darbojas vienota apkures sistēma. Faktiski no jauna izbūvēta arī apmēram 3,3 kilometrus gara siltumtrase, kas ekspluatācijā nodota 2017.gada rudenī. Pasūtītāja SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi'' vārdā to parakstīja tolaik tikko amatu ieņēmušais valdes loceklis Oskars Kļava.
"Pasūtītājs vairāk ir kā administratīvais cilvēks, kas vada uzņēmumu. (..) Formāls viņš nav, to nosaka arī normatīvi, bet tāpēc mēs algojam būvuzraugu," teica Kļava.
Tomēr jau šā gada pavasarī ''Kandavas komunālie pakalpojumi'' sāka šaubīties par gandrīz miljonu eiro vērto būvdarbu kvalitāti. Kā skaidro Kļava, ar siltumpiegādi vismaz pagaidām problēmu neesot, bet neskaidrību esot daudz.
"Principā mēs viņas varam formulēt tādos četros blokos. Viens bloks ir metinātie savienojumi. Vai ir, vai nav veiktas pārbaudes. Pēc dokumentiem mēs nevaram saprast, vai ir veiktas šīs pārbaudes pilnībā. Otrs bloks ir par darba apjomiem. Kāpēc ir darba apjoma izmaiņas veiktas, vai tās ir pamatotas vai nav. Trešais ir segto darbu akti," klāstīja Kļava.
Tāpat dokumentāli neesot apliecinājuma, ka vecās caurules demontētas projektā paredzētajā apjomā. Būvuzraudzību projektā veica ''Firma L4'', bet siltumtrašu pārbūvi būvuzņēmums SIA ''Monum'', pie kuriem komunālais uzņēmums arī vērsās pēc skaidrojuma, tomēr atbildi nesaņēma.
"Būvnieks mums vēstulē atbildēja, ka uz šiem punktiem viņš atbildi nesniegs," sacīja SIA ''Kandavas komunālie pakalpojumi'' valdes loceklis.
Neatkarīgas ekspertīzes veikšanai Kandavas komunālais uzņēmums iesaistījis ''Inspecta Latvia", kas problēmas konstatējuši. Būvniecības uzņēmuma ''Monum'' valdes loceklis pārmetumus gan noraida.
"Šim apakšā tomēr ir politiski skandāli un iekšējās nesaskaņas. Par to liecina arī tas, ka viena gada laikā nomainīti trīs valdes locekļi. Mēs kā būvnieks esam veikuši būvdarbus pilnā apjomā un pēc tehniskā projekta, un trasi ir pieņēmis gan pasūtītājs, gan būvuzraugs," skaidroja SIA ''Monum'' valdes loceklis Gatis Logins.
Projekta īstenošana uzsākta iepriekšējā sasaukuma laikā, kad Kandavas novadā politiskā vara piederēja Latvijas Zemnieku savienībai, bet projekta noslēguma brīdī varas groži jau bija Latvijas Zaļās partijas (LZP) rokās. Radušās nesaskaņas ar būvniekiem pašreizējā domes priekšsēdētāja gan ar politiku nesaista.
"Protams, ka ne. Nu kāda šeit politika? Pīļu dīķī politikas nav. Defekti visi ir konstatēti, un tas viss ir skaidri un gaiši uzrakstīts," pauda Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede (LZP).
Pašreiz dome gatavo pieteikuma prasību tiesai, un arī būvnieks savu taisnību gatavs aizstāvēt tiesas ceļā.