Par savu lēmumu Krapāne informējusi partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas sēdes laikā. “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs žurnālistiem paziņoja, ka Krapāne pārdomājusi veselības stāvokļa dēļ: “Tā situācija bija ārkārtas situācija, bet nav nelaime notikusi. (..) Tā ir privāta un delikāta lieta. Tas nebija noslēpums, ka Krapānes kundze ir bērniņa gaidībās, un tas ir privāts jautājums, ko es nevēlos komentēt. Viņa būs atpakaļ pavisam drīz kā parlamentāriete un turpinās darbu Sociālo lietu komisijā.”
“KPV LV” frakcija nolēma, ka Krapānes vietā labklājības ministres amatam virzīs Saeimas deputāti Ramonu Petraviču, kas iepriekš bijusi deputāte Saldus novada domē.
Viņa amatam kandidēja arī pirms divām nedēļām, bet frakcijas balsojumā zaudēja. Viņa ir arī viena no tām deputātēm, kura "KPV LV" sēdē bija pret "Jaunās Vienotības" valdību. Petraviča sevi uzskata par piemērotu amatam, taču sola par nākamo valdību balsot tikai tad, ja būs skaidri tās veicamie uzdevumi.
Pirmsvēlēšanu laikā Petraviča, jautāta, ko vēlas paveikt 13. Saeimā, portālam LSM.lv norādīja: "Pārtraukt mūsu valsts un nodokļu izzagšanu. Sakārtot nodokļu un tieslietu sistēmu, kas savukārt būtu solis nabadzības apkarošanai un aizbraucēju atgriešanai."
Petraviču jau esot akceptējis valdības veidošanai nominētais Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”.
Iepriekš izskanēja, ka uz šādu soli Krapāni varētu mudināt Kariņš, taču “Jaunā Vienotība” to kategoriski noliedz, norādot, ka tas ir tikai un vienīgi pašas kandidātes lēmums.
Vēl pirmdien, 7. janvārī, Krapāne kā ministres amata kandidāte, vaicāta par prioritātēm labklājības jomā, izcēla ģimenes un bērnus, kā arī vecos ļaudis. Viņa uzsvēra, ka vēlētos atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.
7. janvārī Kariņa potenciālajā valdībā nosaukti šādi ministra amata kandidāti:
- Tieslietu ministrs, Ministru prezidenta biedrs - Jānis Bordāns (JKP),
- Satiksmes ministrs - Tālis Linkaits (JKP),
- Izglītības un zinātnes ministre - Ilga Šuplinska (JKP),
- Ekonomikas ministrs - Didzis Šmits ("KPV LV"),
- Labklājības ministre - Ieva Krapāne ("KPV LV"),
- Iekšlietu ministrs - Sandis Ģirģens ("KPV LV"),
- Aizsardzības ministrs, Ministru prezidenta biedrs - Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"),
- Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs - Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"),
- Veselības ministre - Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"),
- Ārlietu ministrs - Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"),
- Finanšu ministrs - Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība"),
- Kultūras ministre - Dace Melbārde (NA),
- Zemkopības ministrs - Kaspars Gerhards (NA).
Otra kandidāts labklājības ministra amatam otrdien “KPV LV” Saeimas frakcijas sēdē bija partijas dibinātājs Artuss Kaimiņš, kurš frakcijas sēdē arī aicināja pārskatīt ministru kandidatūras.
Nedz "KPV LV" līderis, nedz pati frakcija šobrīd vēl nezina, cik deputātu varētu atbalstīt Kariņa valdību. Zināms, ka deputāts Aldis Gobzems ir pret un šādu iespēju apsver vēl vairāki citi deputāti.
Balsojums Saeimā par Kariņa valdību varētu notikt janvāra beigās.
KONTEKSTS:
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 7. janvārī nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.
Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan JKP līderis Jānis Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.