Kopumā birojs secina, ka pieaudzis cilvēku skaits, kas izprot interešu konfliktu un korupcijas risku, kas saistīts ar iedzīvotāju izglītošanu. Birojs tāpat atzīmē, ka darbā svarīga ir komunikācija ar sabiedrību, un šī gada pirmajos sešos mēnešos saņemti nepilni 600 iedzīvotāju iesniegumi un vēl vairāki tūkstoši zvanu.
Atskaitoties par pirmajā pusgadā paveikto, amatpersonas uzsvēra arī vairākas nozīmīgas krimināllietas, kas pašlaik tiek izmeklētas, piemēram, vērienīgā bijušā Latvijas Dzelzceļa priekšnieka Uģa Magoņa kukuļošanas lieta.
"Mēs saņēmām 577 iesniegumus, un zvanu skaits ir tikpat liels, cik 2015.gadā mēs saņēmām pa visu gadu, - un tie ir 3499 zvani. Pirmajā pusgadā kopsummā sodītas valsts amatpersonas vairāk nekā 6500 eiro apmērā. Runājot par mūsu prioritāti 2016.gadā, kontekstā ar iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) , tad šeit gribētos arī minēt darbu ar uzņēmējiem ne tikai valsts un pašvaldības, bet arī privātajā sektorā," pastāstīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.
Administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanas vidējais ilgums šī pusgada laikā ir 92 dienas.
Lai arī biroja iekšējo klimatu ievērojami ietekmējusi daudzu darbinieku neapmierinātība ar vadību, kas caur reorganizāciju īstenota šo darbinieku atlaišanā, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks joprojām noraida pārmetums, ka tas vājinājis biroju. Pēc viņa teiktā, atlaišana neesot skārusi nevienu izmeklētāju vai operatīvo darbinieku. "Bieži vien dažas amatpersonas izsakās, ka ar cilvēku aiziešanu no biroja birojs zaudē savas spējas. Tā ir maldīga informācija, maldīgs priekšstats, jo vairāk nekā 10 gadu stāžs ir 40% [KNAB darbinieku], no 5-10 gadiem ir 30%, un mazāk nekā 5 gadi ir 30%. Līdz ar to birojā strādā tiešām profesionāli darbinieki, kuriem zināšanas ir ievērojamas," teica Streļčenoks.
Kopumā KNAB ar naudas sodu šogad sodījis 77 valsts amatpersonas, bet prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīto kriminālprocesu skaits esot dubultojies - 12 kriminālprocesi pret 31 aizdomās turētu personu. Savukārt partijām likts atmaksāt pretlikumīgi saņemto finansējumu teju 50 000 eiro apmērā.
Atlaisto vidū KNAB darbinieku vidū ir ilggadējā darbiniece Juta Strīķe, Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs un viņa vietnieks, kā arī izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore un citi.
Šikore jau iepriekš "Panorāmai" pauda viedokli, ka tiek atlaisti cilvēki, kuri kuri ir virzītājspēki, komandu līderi, kuri ir profesionāļi savā jomā, bet kuri ir atļāvušies iebilst pret priekšnieka neprofesionālo rīcību. Rudenī Streļčenoka pilnvaras beidzas, un jau nākamnedēļ tiks sludināts konkurss uz KNAB priekšnieka amatu - pašreizējais vadītājs jau paziņojis, ka kandidēs atkārtoti.