Pašreizējo programmu izlaides kompleksu LTV iegādājās 2010. gadā jau kā iepriekš lietotu aprīkojumu, un šobrīd tas morāli un tehniski ir tik novecojis, ka to kļūst arvien grūtāk uzturēt darba kārtībā.
"Šis programmu izlaides komplekss strādā ar programmatūru, ko "Microsoft" neatbalsta jau gadus piecus sešus. Vairāki tehnoloģiskie mezgli jau ir nokalpojuši savu laiku. Mums ir akūtas darbību apdraudošas problēmas, kaut vai meklējot rezerves daļas.
Vairākas pozīcijas ir tādas, kur principā, ja tās iziet no ierindas, mums rodas ļoti nopietni sarežģījumi, līdz pat melniem ekrāniem," stāstīja LTV valdes loceklis Ivars Priede.
Jauna iekārta izmaksātu aptuveni 1,8 miljonus eiro. Par šādu nepieciešamību vairākkārt runāts Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, kur deputāti pauduši atbalstu šādam pirkumam. Televīzijas konkursā pieteikušies divi pretendenti, kas būtu gatavi šādu iekārtu nodrošināt, bet finansējums šādiem mērķiem joprojām nav izdalīts. Pirmdien par to lēma valdošajā koalīcijā, bet īsta vienprātība netika panākta.
Visi valdības locekļi atzīst, ka televīzijas tehniskais aprīkojums ir novecojis, bet atšķiras redzējumi par risinājumu.
"Mēs arī šodien diskusijā sapratām – nebija neviena, kas argumentētu, ka šāda aparatūra nav nepieciešama. Bija vairāk pustehniskas dabas jautājums – kā tas būtu vispareizāk – pirkt vai īrēt," teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
"Diskusija bija ar tādiem galēji pretējiem viedokļiem. Vieni no diskutētājiem stingri pārliecināti, ka jāpērk. Citi – ka pareizā izeja būtu nomāt," piebilda kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).
Šo situāciju vērtējuši arī drošības dienesti, kuri atzīst – tik būtiskai sabiedrības informēšanas tehnoloģijai būtu jāatrodas valsts kontrolē un nebūtu pareizi to nomāt no kāda cita.
Tuvākajā laikā ministri sola atgriezties pie šī jautājuma, jo, kā atzīst arī paši valdības locekļi – grūtā brīdī atjēgties pie tumšiem ekrāniem nebūtu neviena interesēs.