Kariņš intervijā atzina, ka publiskajā telpā dzirdams par dažu politisko spēku vēlmi pārskatīt ostu reformu. Tā, pēc JV līdera teiktā, būtu jāīsteno, iespējams, ieviešot kādas korekcijas. Tas pats attiecas uz jau iedzīvināto administratīvi teritoriālo reformu, teica Kariņš, norādot, ka viņam nav skaidrs, ko īsti potenciālie koalīcijas partneri domājuši ar reformu "pārskatīšanu" – vai atcelšanu vai ko citu. "Jāvienojas un jāsaprot, ko šie vārdi nozīmē," teica JV līderis.
Tāpat, pēc Kariņa sacītā, publiskajā telpā izskanējis, ka Skultē iecerēto sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG termināli varētu būvēt citviet Latvijā. "Tas taču nav nopietni. Tikpat labi varētu pateikt, ka nevēlas [īstenot LNG projektu Skultē]," pauda Kariņš, norādot, ka šis projekts ir jāvirza uz priekšu un jāīsteno, pretējā gadījumā radīsies jautājums, vai tiešām Latvija nevēlas mazināt energoatkarību no Krievijas gāzes.
No Kariņa teiktā noprotams, ka iniciatīvas par līdz šim paveiktā pārskatīšanu nāk no jaunveidotās partiju apvienības "Apvienotais saraksts" (AS), kas ir "saplūdis" no dažādiem agrākiem spēkiem.
"Varētu teikt, ka no Tautas partijas tur ir elementi, no Zaļo un Zemnieku savienības tur ir elementi, no reģionālās partijas tur ir elementi, un ir vēl daži citi, kas no malas ir pienākuši. Un nav mums, man skaidrs, kā šīs veidojums kā politiskais spēks domā un kas viņu īstie mērķi varētu būt. Man viena no bažām ir, ka es nevaru pieļaut to, ka nākamā valdība ieliktu atpakaļgaitā daudzko, kas jau ir izdarīts. Esmu dzirdējis izteikumus, ka piemēram, pārskatīt to, apturēt vai atgriezt atpakaļ pagātnē dažādas reformas. (..) Viens otrs varbūt vēl ir iedomājies, ka politika ir vieta, kur šaurām interesēm izpausties," teica Kariņš.
Viņaprāt, Latvijā ir jāpaveic vairākas konkrētas lietas, kas ir visas sabiedrības interesēs, tostarp izglītībā, tautsaimniecībā, tiesiskumā, iekšējā un ārējā drošībā.
Uz jautājumu, vai šīs bažas par "šaurām ekonomiskām interesēm" un reformu "atpakaļgaitas" ieslēgšanu saistītas ar AS prasībām, Kariņš atbildēja:
"Es vienkārši gribu pārliecināties, ka šauras ekonomiskas intereses neņemtu virsroku un ka mēs nesākam iet atpakaļgaitā."
"Jo mēs kā valsts esam tur, kur esam. Daudzi, arī es uztraucos, kāpēc mūsu ekonomika nav tik spēcīga kaut vai kā mūsu ziemeļu kaimiņiem. Viens no iemesliem ir tas, ka Latvijā gadiem ilgi šaurās [ekonomiskās] intereses ir bijušas ja ne pārsvarā, tad ar ļoti lielu ietekmi. Mēs pakāpeniski ejam prom no tā, un manā vadībā mēs neiesim atpakaļ tajā virzienā. Mums ir jāiet uz priekšu," sacīja Kariņš.
KONTEKSTS:
Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi JV, iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu JV, Nacionālā apvienība (NA) un AS. JV iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim NA un AS attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.
14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055
Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06