"Tā nu tas ir iznācis, ka tas e-pasts palaists garām," teica Kokins. Pēc viņa teiktā, šāda kārtība vēlēšanās paredzēta pirmo reizi, tāpēc arī problēmas radās.
"(..) Jo, sūtot e-pastus, atverot tos dažādos formātos, ir tiešām sarežģīti nepazaudēt [pieteikumus]," papildināta Kokins. Pēc viņa teiktā – tiem cilvēkiem, pie kuriem neieradās iecirkņu darbinieki, diemžēl nebūs iespēja nobalsot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.
Pēc Kokina teiktā, vēlēšanu komisijās ir partiju izvirzīti pārstāvji, bet būtu vēlama arī vēlēšanu ekspertu iesaiste komisiju darbā. "Viss, kas saistīts ar vēlēšanām, ir ļoti sensitīvs," teica Kokins, paužot viedokli, ka gan elektroniskā mājas vizīšu pieteikšana, gan iecirkņu ilgais darba laiks nebija pienācīgi izsvērti jautājumi.
Pēc viņa teiktā, Rīgas vēlēšanu komisija izdarīja visu iespējamo, lai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas noritētu bez starpgadījumiem.
"(..) Šeit ir deleģēšanas princips, jo nevar katram izstāvēt klāt. Kā ir deleģēšanas princips, tā viens darbu veic labāk, cits mazliet sliktāk," klāstīja Kokins.
KONTEKSTS:
Vairāki rīdzinieki, kuri veselības stāvokļa dēļ bija pieteikušies balsot mājās, palika bez iespējas izpildīt savu pilsoņa pienākumu 29. augustā notikušajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.
Kokins iepriekš izteicās, ka kopumā iecirkņu darbinieki ar balsošanu mājās tikuši galā apmierinoši un devušies 1327 mājas vizītēs. Savukārt neapkalpoto vēlētāju skaits esot neliels, tādēļ vēlēšanu rezultātus tas nevarētu ietekmēt.
Jaunajai Rīgas domei drīzumā būs jāvērtē Kokina atbilstība ieņemamajam amatam, jo likums nosaka, ka triju mēnešu laikā pēc pilsētas domes ievēlēšanas jaunā pašvaldība pārvēl savas teritorijas vēlēšanu komisiju.