Viņš norādīja, ka partijas pozīcija ir pārrunāta koalīcijas iekšienē un ir panākta vienošanās, ka kopējā valdības stabilitāte nav apdraudēta. "Mums ir cits viedoklis. Mēs balsosim pret ārkārtas vēlēšanā. Tiek jauktas Saeimas un pašvaldības funkcijas. Mums ir pretējs viedoklis, vai ir krīze atkritumu saimniecībā, Mēs balsosim pret ārkārtas vēlēšanām, mēs balsosim pret pilnvaru pagarināšanu," teica Zakatistovs.
Viņš uzsvēra, ka partija ir sašutusi par informāciju saistībā ar kukuļošanas skandāliem Rīgas domē, tomēr uzskata, ka līdzīgi nesmukumi ir arī citās pašvaldībās. "Tas nosaka mūsu uzturēto pozīciju," pauda Zakatistovs. Politiķis akcentēja, ka šie jautājumi ir pārrunāti ar sadarbības partneriem un "KPV LV" augsti ciena pārējo koalīcijas partiju argumentāciju. Tomēr "KPV LV" uzskata, ka, piemēram, Rīgas domes pilnvaru pagarināšana ir jāskata nevis tikai no taktiskām un lietderības pozīcijām, bet arī vai tas atbilst vēlēšanu kā demokrātiska virsmērķa nodrošināšanai.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) pēc valdības sēdes medijiem pauda, ka respektē “KPV LV” nostāju, jo politiskajam spēkam ir šādas tiesības, un būtībā šajā jautājuma ir izvēle, vai atlaist domi vai ne. Ministrs arī valdības sēdē skaidroja, ka pamats domes atlaišanai ir, bet tā ir valdības un Saeimas izvēle, vai tā rīkoties.
KONTEKSTS:
Pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!) rosināja atlaist Rīgas domi, jo vadītā ministrija secinājusi, ka, organizējot atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībā, vairākkārtēji un sistemātiski izdarīti pārkāpumi. Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai" ) pārkāpumus noliedz un uzskata, ka ministrs ar priekšlikumu atlaist Rīgas domi cenšas novērst uzmanību no novadu reformas.
Pūce paziņoja, ka apsvērs Rīgas domes atlaišanu, ja tā nesakārtos atkritumu savākšanu. Burovs solīja situāciju atrisināt, tomēr decembra sākumā ar valdības un Saeimas lēmumiem pagarināta ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.
Laikā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) vērtēta iespēja rosināt Rīgas domes atlaišanu, izskanēja iecere Rīgā ārkārtas vēlēšanu gadījumā domei ļaut strādāt līdz 2025. gadam. Attiecīgos grozījumus decembra sākumā vienojās skatīt Saeimā.
Saeimā priekšlikums par Rīgas domes atlaišanu nonāks jau šonedēļ - otrdien, 17. decembrī, valdība atbalstīja projektu par galvaspilsētas pašvaldības atlaišanu, paredzot, ka ārkārtas vēlēšanas tiks rīkotas pēc diviem mēnešiem no dienas, kad Saeima pieņems lēmumu par domes atlaišanu. Visticamāk, tas notiks martā.
Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) valdības sēdē norādīja, ka neatbalsta domes atlaišanu, jo domi var atlaist, ja tā nepilda normatīvos aktus vai tiesas spriedumu, taču tagad domes atlaišanas pamatojums ir saistīts ar atkritumu apsaimniekošanu, “bet šī brīža situācija neliecina, ka dome netiktu galā ar pienākumiem, nekāda ārkārtas situācija nav novērojama”. Arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) likumprojektu neatbalstīja.