«KPV LV» strīdu risinās nākamnedēļ, tikmēr Gobzemam jāskaidrojas KNAB

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Saeimas deputāts Aldis Gobzems no partijas „KPV LV” piektdien dosies uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), lai paskaidrotu savas publiski paustās aizdomas par partijas biedru Artusu Kaimiņu. Tikmēr pati “KPV LV” par to, kā tās deputāti turpmāk sastrādāsies, plāno lemt trešdien, 30. janvārī. 

ĪSUMĀ:

  • Partijas "KPV LV" Saeimas deputātu savstarpējas nesaskaņas risinās nākamnedēļ.
  • Kaimiņš uzskata, ka Gobzems jāizslēdz no frakcijas.
  • Nesaskaņas partijai traucē arī pilnvērtīgi strādāt Saeimā.
  • Gobzems izsaukts uz KNAB skaidrot publiski pausto, ka Kaimiņš plānojis partijas nelikumīgu finansēšanu.

Trešdien, 23. janvārī, Gobzems no Saeimas tribīnes pārmeta Kaimiņam nelikumīga finansējuma plānošanas shēmu. Kaimiņš, pēc Gobzema vārdiem, ir piedāvājis 100 000 eiro no kāda Rūdolfa – iespējams, ar to tika domāts Šveices advokāts Rūdolfs Meroni.

Uz jautājumu, kāpēc viņš neziņoja par savām aizdomām agrāk, Gobzems atbildēja, ka tikai vakar guva tam apstiprinājumu: „Vakar es guvu apstiprinājumu attiecīgajiem faktiem. Faktiem, kas man liek uzskatīt, ka minētā valdība ir apstiprināta ar Meroni kunga finansējumu. Es publiski neko nestāstīšu. Stāstīšu tikai to, ko man jautās KNAB.”

Gobzems trešdien pēc Saeimas sēdes saņēma uzaicinājumu šonedēļ doties sniegt liecību KNAB.

Kaimiņš pilnībā noliedz informāciju par plāniem nelegāli papildināt partijas kasi: „Tas nebūtu Gobzema kungs, ja viņš nerakstītu par saviem sadarbības biedriem, kolēģiem kaut kāda veida sūdzības vai iesniegumus. Tagad šajā situācijā esmu nonācis es. Cilvēks ies rakstīt, liecināt. Es uzreiz pasaku: šāda partijas finansēšana nav bijusi, partija nekad tādus lēmumus nav lēmusi. Šāda veida paziņojumus no Gobzema kunga, kas tiek izdarīti pilnmēnesī, manuprāt, ir pilnīgi absurdi pat komentēt.”

Gobzema un Kaimiņa konfliktu nākamnedēļ, 30. janvārī, apspriedīs frakcijas „KPV LV” deputāti. Līdz nedēļas beigām frakcijas biedri var iesniegt savu redzējumu par "KPV LV" turpmāko darbu Saeimā, un nākamajā frakcijas sēdē priekšlikumi tiks vērtēti. Tiek pieļautas arī sadarbības iespējas.

“Gobzema kungs ir pārkāpis jebkādas ētikas un morāles normas, un, manuprāt, viņš būtu jāslēdz ārā no frakcijas,” paziņo Kaimiņš.

Arī partijas līderi atzīst, ka savstarpēji sadarboties būtu grūti. “Frakcijā nav novilktas nekādas līnijas par Kaimiņa cilvēkiem vai Gobzema cilvēkiem. Mēs esam neatkarīgi, un mums šobrīd šis konflikts traucē strādāt,” norāda “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

“Ja būtu izvēle, frakcija droši vien labāk strādātu 14 cilvēku sastāvā,” atzīst “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa.

Turklāt iekšējo nesaskaņu dēļ “KPV LV” kā frakcija ārpolitikas debatēs palika bez pārstāvniecības. Kaut arī vairāki tās biedri kāpa Saeimas tribīnē, viņu uzrunas tika traktētas kā deputātu personīgais viedoklis, jo frakcijas kopīgā darbība pagaidām ir neskaidra.

KONTEKSTS:

Advokāts Aldis Gobzems bijis klātesošs Artusa Kaimiņa politiskajā karjerā jau kopš tās pirmsākumiem, bet, kopš Gobzems pievienojās Kaimiņa dibinātajai partijai “KPV LV”, abi bijuši teju nešķirams tandēms. Taču pēc vēlēšanām Kaimiņš un Gobzems arvien biežāk pauda pretējus viedokļus.

Pērn decembrī partijas "KPV LV" Saeimas frakcijā pretrunas iezīmējās aizvien izteiktāk. Tolaik valdības veidošana bija uzticēta Aldim Gobzemam, bet Artuss Kaimiņš iebilda pret ieceri tajā iekļaut Zaļo un Zemnieku savienību. Taču vēl redzamākas nesaskaņas kļuva janvārī, kad tika rosināts Kaimiņu atcelt no frakcijas biedra amata. Viņam gan šo amatu izdevās saglabāt, septiņiem "KPV LV" deputātiem balsojot "par" un septiņiem "pret".

Turklāt Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdības tapšanas laikā pieci "KPV LV" deputāti pretēji pārējās frakcijas nostājai paziņoja, ka neatbalstīs šo valdību. Viņu vidū ir gan Gobzems, gan Didzis Šmits, kurš sākotnēji pretendēja uz ekonomikas ministra amatu Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetā. Viņi paši negrasās partiju pamest, bet sadarbības līguma izpratnē nu ir opozīcija.

Tikmēr 23. janvārī īsi pirms Saeimas balsojuma par Kariņa valdību Kaimiņš un Gobzems runās no parlamenta tribīnes viens otram veltīja asus pārmetumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti