Krimināllietā apsūdzēts kāda uzņēmuma valdes loceklis, kurš bija atbildīgs par uzņēmuma darbības tiesiskumu, kā arī vides aizsardzības prasību izpildi. Viņš pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 102. panta trešās daļas, proti, par iekšējo ūdeņu piesārņošanu, ja tas izraisījis smagas sekas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.
Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona ilgstoši neveica efektīvus pasākumus, lai kāda akciju sabiedrība regulāri un būtiski nepārkāpj līguma nosacījumus.
2015. gada jūnijā un jūlijā, apsekojot uzņēmumam piederošās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, uzņēmuma valdes loceklis konstatēja, ka tām bija radušies darbības traucējumi – samazināta skābekļa daudzums attīrīšanas iekārtas kamerās, aktīvās dūņas pelēkā krāsā un nepatīkama smaka. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās gāja bojā aktīvas dūņas un netika nodrošināts piesārņojošās darbības atļaujā noteiktais paliekošā fosfora procentuālais samazinājums. Slocenes upe bija iekrāsojusies pelēkā krāsā.
Apsūdzētā persona neinformēja Valsts vides dienestu par kaitējumu videi. Tāpat minētā persona neveica neatliekamos un sanācijas pasākumus Slocenes upē, kā arī pieļāva, ka no pērnā gada 7. līdz 17.jūlijam notekūdeņu attīrīšanas iekārtas novadīja Slocenes upē nepietiekoši attīrītus notekūdeņus. Tas izraisīja zivju masveida bojāeju Slocenes upē un Šlokenbekas Dzirnavu ezerā.
Apsūdzētās personas rezultātā radīts ievērojams apdraudējums ūdens videi, nodarīts mantisks zaudējums Latvijas Republikai par kopējo summu 9 401 eiro. Engures novada domei tika nodarīti zaudējumi 220 eiro apmērā, savukārt Tukuma novada domei 30 797 eiro zaudējumi.
Krimināllieta izskatīšanai nodota Tukuma rajona tiesai.
Ziņots, ka Valsts policija izmeklēšanā noskaidroja, ka Šlokenbekas dzirnavezera un Slocenes upē konstatētā piesārņojuma cēlonis bija SIA “Tukuma ūdens” piederošo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu “Tīle” novadītie neattīrītie notekūdeņi vairāk nekā 31 000 kubikmetru apmērā, kas attiecīgi 2015.gada jūlijā izraisīja vairāku tūkstošu zivju bojāeju skābekļa trūkuma dēļ.
Par aizdomās turamo tika atzīta viena persona, kas ir saistīta ar minēto uzņēmumu. Valstij ir nodarīti vairāk nekā 9000 eiro lieli zaudējumi, kā arī nodarīts būtisks kaitējums dabas videi.
Pēc krimināllietas saņemšanas no Valsts policijas prokuratūra apsūdzību pārkvalificējusi uz smagāku –tās ieskatā, piesārņojums izraisījis ne tikai būtiskas, bet smagas sekas.