Tostarp ir sagatavoti vakcinējamo personu (gan darbinieku, gan klientu) vārdiskie saraksti, kas iesniegti vakcinēšanas pakalpojumu sniedzējam – atbildīgai vakcinācijas iestādei. Turpmāka saziņa par vakcinācijas datumu un laiku, vietu un vakcinējamo skaitu notiks starp institūciju un tai nozīmēto vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju.
Saskaņā ar valsts informācijas sistēmas “Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrs” datiem ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā sniedz 215 iestādes, no kurām 26 valsts ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas, 189 pašvaldību un privātās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas
Labklājības ministrija (LM) informēja, ka Latvijā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās uzturas kopumā 13 340 klienti un strādā 8225 darbinieki.
Veselības ministrija informēta par šādu vakcinējamo skaitu: 8737 klienti (65,5% no kopskaita) un 2757 darbinieki (33,5% no kopskaita).
Lai informētu par gatavību operatīvam vakcinēšanas procesam sociālās aprūpes centros, labklājības ministre nosūtījusi veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!") vēstuli, kurā aicina pēc iespējas ātri sniegt informāciju, kad tiks sākta vakcinācija sociālās aprūpes institūcijās, kā arī lūdz detalizētu skaidrojumu par "AstraZeneca" vakcīnas efektivitāti dažādām vecuma grupām.
"Sociālās aprūpes centri ir pilnībā gatavi sākt klientu un darbinieku vakcinēšanu. Šobrīd vienīgais, kas trūkst, ir vakcīnas. Aicinu Veselības ministriju iespējami ātri informēt, kad tiks sākta vakcinācija institūcijās, un sniegt detalizētu skaidrojumu par “AstraZeneca” vakcīnas efektivitāti dažādām vecuma grupām. Nenodrošinot oficiālu informāciju par vakcīnas efektivitāti un iedarbību, plašsaziņas līdzekļi publicē pretrunīgas ziņas, kā rezultātā institūcijās veidojas negatīva attieksme pret šo vakcīnu un sekojoši – samazinās vakcinējamo personu skaits," klāstīja Petraviča.
Vakcinācijas projekta biroju komunikācijas stratēģijas ietvaros ministre aicina maksimāli ātri organizēt izglītojošas aktivitātes, kā arī izstrādāt informatīvos materiālus par vakcināciju, ņemot vērā institūciju klientu funkcionālos traucējumus (redze, dzirde, psihiska saslimšana, intelektuālās attīstības traucējumi u.c.) un organizēt informatīvus pasākumus ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem.
KONTEKSTS:
Pērn 28. decembrī Latvijā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Kopumā Latvijā pirmo vakcīnas devu līdz otrdienai. 8. februārim, saņēmuši 18 065, bet abas vakcīnas devas – 14 538. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt aptuveni 30 000 mediķu, un nākamā vakcinējamo grupa ir sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki.