Šajā dienā nometnes "Mantojums" dalībnieki iepazīst lauku darbus un dzīvi, tāpēc viesojas Snēpeles pagasta saimniecībā "Pilskalni". Katrs savu roku pieliek siena savākšanā, ēdiena pagatavošanā lauku apstākļos, kā arī mācās makšķerēt zivis.
Pie pirmās zivs izdodas tikt tikai tad, kad meitenes atnes turpat sētā izraktos tārpus, jo maize īsti zivīm neiet pie dūšas.
Nometnē ir 24 bērni, no kuriem 14 ir no Latvijas izbraukušo latviešu bērni, bet 10 – no Latvijas. Nodarbības ir vērstas uz Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanu – siets gan siers, gan cepti pīrāgi, tāpat iepazīts lībiešu krasts un suitu tradīcijas. Bērni atzīst, ka savā mītnes zemē nav bijuši šādās nometnēs.
Šī ir viena no Sabiedrības integrācijas fonda 11 šogad visa Latvijā apstiprinātajām nometnēm programmā "Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm". Nometnes "Mantojums" rīkotāji atzīst, ka šādas nometnes ir ļoti pieprasītas, jo, piemēram, visas vietas uz "Mantojumu" bija aizpildītas vienas dienas laikā un daudzi uz to netika.
"Tā ir tā dzīvā komunikācija, tā ir tā daļiņa, ka varam parādīt, ka ir vērts atgriezties," vērtē nometnes vadītāja Gunita Meiere.
Ārvalstu bērni atzina, ka latviski runājot savās ģimenēs, tāpēc to zina. Lielākas problēmas sagādājot rakstība, tāpēc nometnē par tradīciju kļuvis dienu beigt ar dienasgrāmatas rakstīšanu. Tā būs papildināta arī ar novēlējumu Latvijai.