Dienas ziņas

Piketā prasa atzīt partnerattiecības

Dienas ziņas

Valmierā noplūst naftas produkti

109 saslimuši, vēl 10 slimnīcā

Latvijā atklāti 109 jauni Covid-19 gadījumi; 10 pacienti stacionēti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāti 109 jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

109 saslimušie un 10 stacionētie

Pēdējās 24 stundās veikti 4416 Covid-19 testi un reģistrēti 109 jauni saslimšanas gadījumi.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka trīs saslimušie inficējušies ārvalstīs: Vācija, Apvienotā Karaliste, Polija. Savukārt 65 personas inficējušās no zināmiem infekcijas avotiem. Bet 41 personai tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti 10 pacienti ar Covid-19.

Kopumā stacionāros ārstējas 42 pacienti, tostarp pieci ar smagu slimības gaitu. 

Latvijā līdz šim veikti 349 237 izmeklējumi, saslimušas 2370 personas, 1322 izveseļojušās. Kopumā no stacionāra izrakstīti 239 pacienti.

Saskaņā ar Rus.lsm.lv aprēķiniem, pozitīvo rezultātu īpatsvars no pēdējās diennakts veikto testu apjoma ir 2,5%. Lielāks rādītājs bijis 4. oktobrī – 2,6%. Pašlaik šāds rādītājs 7 dienu griezumā ir 2,1%, bet 14 dienu griezumā – 1,8%.

Uzliesmojumi darba kolektīvos 

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Saskaņā ar sākotnējiem datiem visvairāk jauno saslimšanas gadījumu reģistrēts Kurzemē – vismaz 46, no tiem 42 – Dundagā un Talsos. Citviet Latvijā konstatēto Covid-19 gadījumu skaits nav bijis tik liels. Latgalē – vismaz 20, no tiem 19 Daugavpilī. Rīgā un Pierīgā konstatēti 22 saslimšanas gadījumi. Salīdzinoši zemi rādītāji bijuši Vidzemē un Zemgalē, klāstīja SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Lielais saslimšanas gadījumu skaits Kurzemē, visticamāk, saistīts ar organizēto testēšanu kādā uzņēmumā. “Šo hipotēzi gan vēl vajag pārbaudīt,” Latvijas Radio sacīja SPKC epidemiologs, norādot, ka

pēdējie Covid-19 uzliesmojumi bijuši darba kolektīvos uzņēmumos. “Tikai tāpēc, ka daži saslimušie turpināja iet [uz darbu] un pildīt savus darba pienākumus,” klāstīja Perevoščikovs.

Viņš aicināja pieturēties pie pamatprincipiem: ievērot 2 metru distanci, regulāri mazgāt  rokas, neiet uz darbu  vai skolu, ja ir saslimšanas simptomi. Sabiedriskajā transportā obligāti jāvelk sejas maska.

Sociālajā tīklā “Twitter” uz jautājumu par to, vai jaunākā statistika liecina par nepareizu rīcību Latvijā, vai arī tā ir “jaunā norma”, veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) norādīja uz citu Eiropas valstu rādītājiem.

 Mediķi aicina bez iemesla nedoties ne uz veikalu, ne jebkādu citu sabiedrisku vietu, obligāti ievērot distancēšanos un noteikti lietot sejas aizsargmaskas.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, izņēmumi ir 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti