Pašlaik četri gadījumi jau ir noslēgti, bet viens ir aktīvs. Centra pārstāve Ilze Arāja norādīja, ka šobrīd visi konstatētie gadījumi ievesti no ārvalstīm un Latvijā iekšējā slimības transmisija nenotiek.
Tāpat centrā informēja, ka līdz šim brīdim, kopš Latvijā jau mēnesi pieejamas vakcīnas pret pērtiķu bakām, tās saņēmušas sešas personas. Arāja gan uzsvēra – vakcinācijas aptveri nevar salīdzināt ar citām vakcīnām, jo rekomendācijas atšķiras.
"Vakcināciju saņēmuši ir seši cilvēki, bet te ir jāatgādina, ka vakcinācija nav rekomendējama plaši visai sabiedrībai, bet pirmām kārtām tās ir pērtiķu baku slimnieku ciešās vai iespējamās kontaktpersonas. Tie ir cilvēki ar augstu inficēšanās risku, kā arī ārstniecības personas vai laboratorijas darbinieki, kas, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā kontaktā ar baku pacientu vai izmeklējamo materiālu," stāstīja Arāja.
KONTEKSTS:
Pērtiķu bakas ir radniecīga slimība pasaulē jau zināmajām bakām, kuras Pasaules Veselības organizācija par uzvarētu slimību atzina 1980. gadā. Maijā vairākās Eiropas valstīs izskanēja ziņas par šīs slimības gadījumiem, tādēļ Latvijas speciālisti brīdināja, ka inficēšanās riski pastāv, un aicināja būt vērīgiem, ja pēc temperatūras un drudža uz ķermeņa parādās izsitumi, kas atgādina vējbakas.
Latvija ir saņēmusi 1400 vakcīnu pret pērtiķu bakām. Ņemot vērā pieaugošo pērtiķu baku saslimšanas gadījumu skaitu Eiropā, Latvijā nosaka ar šo infekciju saslimušo kontaktpersonas.