Vienlaikus viņš skaidroja, ka Latvijas tiesu sistēmā jau iepriekš skatīta arī lieta par bērna atgriešanu DĀR, balstoties uz Hāgas konvenciju. Šajā lietā pirmās instances tiesa lēma par labu Grobleram, taču otrās instances tiesa lēma par labu Misānei un spriedums ir stājies spēkā.
Tāpat viņš atzīmēja, ka DĀR šobrīd ir apturēta tiesvedība par ģimenes tiesību jautājumiem. No advokāta sacītā izriet, ka lēmums par kriminālprocesa sākšanu pret Misāni ir nācis tieši no šīs tiesas. Niedra arī skaidroja, ka šajā tiesvedībā DĀR esot ticis uzklausīts arī eksperts, kurš sniedzis atzinumu, ka Misānes meitai labāk būtu dzīvot pie tēva, nosakot mātei apciemošanas tiesības.
KONTEKSTS:
2018. gada decembrī Misāni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draud cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību. Dānijas tiesa 14. februārī lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni un gatavojas viņu izdot Dienvidāfrikai.
Latvija atkārtoti aicināja Dāniju neizdot Misāni Dienvidāfrikai. Misānes piederīgie arī vērsās ECT, bet tiesa prasību nepieņēma. Ārlietu ministrs Rinkēvičs aicināja valdību vēlreiz vērsties ECT. Tajā pašā laikā Latvijas prezidents Egils Levits sasauca sanāksmi, kurā pārrunāja iespējamos scenāriju Misānes aizsardzībai. Viņš norādīja, ka tādi ir vairāki, bet plašāk tos neatklāja.
18.februārī kļuva zināms, ka Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc Latvijas Ģenerālprokuratūras lūguma ir apstiprinājusi aresta orderi par Dānijā esošās Misānes izdošanu Latvijai. Tikmēr valdība atbalstīja Ārlietu ministrijas ierosinājumu Misānes lietā vērsties ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.