Sociālo tīklu kontos Armanda Jaunzema aktivitātēm līdzi seko pat vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku. Baidoties, ka vīrieša uzņemtais video varētu mudināt citus atkārtot bīstamo nodarbi, “Latvijas dzelzceļš” notikušo neatstās bez plašākas ievērības.
Par nodarīto un video publiskošanu jaunietim, visticamāk, draud administratīvā atbildība - naudas sods. Tomēr policijā norāda arī uz morālo atbildību.
"Tas, ko mēs aicinām – cilvēkus, kuri uzrunā un arī ietekmē pietiekami daudz jauniešus, – aizdomāties par savu morālo atbildību un sirdsapziņu.
Kādu ziņu viņi nodod saviem sekotājiem? Un kādas sekas var iestāties tiem cilvēkiem, kuri viņiem uzticas?" sacīja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.
Diemžēl sekas var būt ne tikai naudassods, bet arī sakropļota dzīve vai pat nāve. Un tā gulstas uz šādu video popularizētāju sirdsapziņas.
"Tajā vecumā kļūst ļoti svarīgi līdzināties kādam ārpus ģimenes. Tas ir veids, kā pusaudži nobriest un kļūst par pieaugušiem cilvēkiem. Tostarp var būt ietekme uz kādām pusaudža izvēlēm, kas var radīt nopietnas sekas. Tostarp draudus dzīvībai," skaidroja pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.
"Tas sakāmvārds - septiņreiz padomā un tad dari - mūsu gadījumā vispār nav vietā. Te nav ko domāt! Uz dzelzceļa nevajag atrasties. Nevajag riskēt ar savu dzīvību un citu dzīvībām, lai iegūtu popularitāti. Nav ko domāt!" uzsvēra "Latvijas dzelzceļa" galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.
Tikmēr pats influenceris izteicies, ka notikušo nožēlo un vēlas atvainoties "Latvijas dzelzceļam" par noteikumu neievērošanu.
Pērn uz dzelzceļa izdzisa 23 dzīvības, vēl seši cilvēki guva traumas. Tostarp pērn aprīlī bojā gāja kāds 14 gadus vecs zēns, kurš bija uzrāpies uz vilciena jumta. Viņš guva nāvējošu elektrotraumu.