1. Vai un kādā veidā plānojat mazināt valsts pārvaldi?
Ierēdņu skaits valstī ir apmēram 11 000 cilvēku, un to uzturēšanas izmaksas ir aptuveni 700 miljoni eiro. Nepieciešams revidēt vadības funkcijas un samazināt ierēdņu skaitu, vienlaicīgi nododot daļu no valsts pārvaldes funkcijām autsorsingā privātiem uzņēmumiem.
2. Vai un kādā veidā plānojat mazināt pašvaldību administrācijas?
Jāsamazina pašvaldību skaits vismaz uz pusi. Lielākas pašvaldības spēs efektīvāk piesaistīt līdzekļus no Eiropas fondiem.
3. Nosauciet trīs ministrijas, pār kurām noteikti gribētu uzņemties politisko virsvadību?
Izglītības un zinātnes, Labklājības un Tieslietu.
4. Vai un kādā veidā ir jāmaina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbs?
KNAB no dibināšanas brīža galvenokārt ir valdošo koalīciju savstarpējās izrēķināšanās līdzeklis. Piedāvājam nodrošināt KNAB un drošības dienestu vadītāju rotāciju, pamatojoties uz līgumu ar Baltijas un Ziemeļvalstīm.
5. Vai Latvijai ir jāpaliek Eiropas Savienības un NATO sastāvā?
ES nodrošina mums izlīdzināšanas līdzekļus un dažreiz labo Latvijas vadības kļūdas.
Mūsu nākotnes vīzija ir vienota Eiropa no Lisabonas līdz Vladivostokai. Pārāk aktīvā Latvijas dalība NATO prasa lielas izmaksas un sarežģī attiecību uzlabošanās procesu ar Krieviju. Piedāvājam pazemināt militāros izdevumus un atgriezties pie tādas militāri politiskās situācijas reģionā, kas pastāvēja līdz 2014. gadam.
6. Ko plānojat mainīt pašreizējā vecuma pensiju sistēmā?
Noteikt ar nodokli neapliekamā minimuma apmēru pensijām minimālās algas līmenī.
Jāpalielina valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts, kas kopš 2006. gada nav mainījies, no 64 līdz 75 eiro, ņemot vērā inflāciju. Attiecīgi, par 1/4 palielināt minimālās pensijas.
Apturēt minimālā darba stāža palielināšanu, kas nepieciešams aiziešanai pensijā.
Apturēt pensionēšanās vecuma palielināšanu līdz tam laikam, kamēr vidējais vīriešu mūža ilgums Latvijā (69,8) nesasniegs vidējo vīriešu dzīves ilgumu ES valstīs uz 2016. gadu (78,2).
Noteikt priekšlaicīgas pensionēšanās vecumu - 60 gadus, minimālo nepieciešamo stāžu – 20 gadus, un paaugstināt pensijas apmēru no 50 līdz 80% no aprēķinātās pensijas.
Padarīt pieejamāku pensionēšanos pēc atvieglotiem noteikumiem, tostarp vecākiem ar trim bērniem.
7. Ko plānojat mainīt pašreizējā ģimeņu atbalsta (materiālā) sistēmā?
Atbalstam jaunām ģimenēm jābūt tādā līmenī, kas nodrošina vismaz vienkāršu iedzīvotāju reproducēšanu.
8. Vai un kādā veidā jāierobežo ātro kredītu bizness Latvijā?
Ierobežojot reklamēšanu un ievadot maksimālo procentu likmi.
9. Vai un kādā veidā jāierobežo azartspēļu bizness Latvijā?
Noteikt spēlētāju minimālo vecumu - 21 gads. Ieviest (ar tiesas nolēmumu) aizliegumu atsevišķām personām azartspēļu iestāžu apmeklēšanai. Pastiprināt likumdošanas ierobežojumus azartspēļu rīkošanas vietām.
10. Nosauciet trīs pasākumus ekonomikā, kas varētu būtiski uzlabot valsts budžeta ieņēmumu daļu?
(а) Pārtraukt auksto karu ar Krieviju; pazemināt militāros izdevumus; atjaunot pilnvērtīgu tranzītu. (b) Paplašināt pieeju Latvijas darbaspēka tirgum izglītotiem darbiniekiem no citām valstīm; atjaunot uzturēšanās atļauju piešķiršanas programmu personām, kas iegādājas nekustamo īpašumu Latvijā; piešķirt Latvijas pilsonību apmaiņā pret investīcijām Latvijā vairāk nekā viena miljona eiro apmērā;
(c) Vienkāršot spēles noteikumus ārvalstu investoriem, tostarp atļaut sniegt valsts iestādēs visu privāto uzņēmumu dokumentāciju latviešu, krievu un angļu valodā; piedāvāt ārvalstniekiem Latvijas nodokļu elektronisko rezidentūru.
11. Vai atbalstāt Kopdzīves likumu, kas dotu tiesisku attiecību pamatu arī homoseksuāliem pāriem?
Uzskatām, ka speciālais Kopdzīves likums nav aktuāls. Tiesības kopā dzīvojošiem pāriem pietiekami garantētas Latvijas Civillikumā.
12. Vai uz nākamo termiņu Latvijai ir vajadzīgs cits Valsts prezidents? Kādiem jābūt kritērijiem?
Mēs atbalstīsim jebkuru kandidatūru, kas varētu aizstāvēt mazākumtautību tiesības, rīkoties Latvijas ekonomiskās attīstības un sociālā taisnīguma labā.
13. Vai izdevumi aizsardzībai tuvākajos gados jāpalielina līdz 2,5% no IK?
Nē, nav jāpalielina. Uzskatām, ka 575 miljoni eiro uz aizsardzību 2018. gadā ir izaicinājums iedzīvotāju labklājības, veselības un izglītības budžetiem.
14. Kādas izmaiņas kopumā esat iecerējuši nodokļu un nodokļu iekasēšanas jomā?
Piedāvājam harmonizēt Baltijas valstu nodokļu likumus ar mērķi apvienot Baltijas valstis ekonomikas, lai tās būtu spējīgas konkurēt ar citiem plašākiem kaimiņu tirgiem.
Ārkārtīgais pasākums - atbrīvot uz pieciem gadiem no uzņēmuma ienākuma nodokļa uzņēmumus, kas nodrošina nodarbinātību Latgales, kā arī dotēto pašvaldību citos Latvijas reģionos iedzīvotājiem.
15. Vai jāpaplašina preču un pakalpojumu loks, kam piemērot samazinātu PVN? Kam konkrēti?
Noteikt PVN likmi dzīvokļa apsaimniekošanas uzdevumiem un bērnu precēm 12%, bet apkurei un zīdaiņiem paredzētajiem specializētajiem produktiem – 5% apmērā.
16. Kurus politiskos spēkus jūs uzlūkojat kā sabiedrotos un kurus nē, strādājot vienā valdībā?
Sadarbosimies ar jebkuru politisko spēku, kā arī ar pilsonisko sabiedrību, mūsu programmas nostādņu sasniegšanas nolūkā, kā arī citu Latvijas tautai izdevīgo priekšlikumu atbalstam.
17. Vai un kādā veidā mazināsiet OIK elektrības rēķinos?
Mēs esam par elektroenerģijas iegādāšanās no fiziskām personām un ražotājiem noteikumu vienkāršošanu; un piedāvājam pilnībā atcelt OIK divu gadu laikā.
18. Vai un kas turpmāk būtu maināms nekustamā īpašuma nodokļa jomā?
Atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa vienīgo mājokli, paredzot mājokļa vērtības slieksni.
Nacionalizēt privāto zemi zem daudzdzīvokļu namiem, ja šie zemes gabali nepieder dzīvokļu īpašniekiem, piešķirot mājokļa īpašniekiem šīs zemes izpirkuma tiesības vai nomas tiesības pēc pazeminātās likmes un kompensējot iepriekšējo zemes īpašnieku zaudējumus, nododot viņu rīcībā valstij piederošus zemes gabalus.
19. Vai atbalstāt plānoto parēju mazākumtautību skolās uz mācībām tikai latviski?
Mēs uzskatām, ka tas ir smags trieciens trešdaļas valsts iedzīvotāju pamattiesībām, kas izraisīs pilnīgu sabiedrības šķelšanu un Latvijas starptautisko izolāciju. LKS galvenais uzdevums ir atcelt šo pāreju ar visiem iespējamiem nevardarbīgiem līdzekļiem.
20. Nosauciet trīs galvenos pasākumus, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmu Latvijā?
(a) Nosakot medicīniskajam personālam tādu algas līmeni, kas varētu novērst emigrāciju,
(b) Nodrošināt plašu un ātru piekļuvi bezmaksas vai subsidētiem veselības pakalpojumiem,
(с) Kompensēto zāļu saraksta paplašināšana.