Konferencē speciālisti informē, piemēram, par Latvijā cirkulējošo Covid-19 vīrusu genomu īpatnībām un citiem jautājumiem.
Tikmēr Rīgas Stradiņa universitātes darba drošības un vides veselības institūta vadītājs Ivars Vanadziņš klātesošajiem stāstīja par Covid-19 individuālo aizsardzības līdzekļu un vides jautājumiem.
“Mans devums bija runāt par vienu no aspektiem – par to, kāds ir pašreizējais zināšanu līmenis un izpratne attiecībā tieši uz aizsardzību gan veselības aprūpes darbiniekiem, gan sabiedrībai par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Tur gan izpratne, gan tehnoloģijas kaut kādā veidā mēģina iet uz priekšu,” informēja Vanadziņš.
“Arī valsts pētījumu programmā mēs tieši pētām gan maskas, gan aizsargtērpus un lūkojamies pēc alternatīviem materiāliem ar tādu būtisku atšķirību no esošajiem – lai tie būtu arī bionoārdāmi, respektīvi, lai neveidotos tā viena problēma, kas pašlaik iezīmējas, ka ir milzīgs atkritumu daudzums,” stāstīja Vanadziņš.
“Bet konference kopumā runā par ļoti daudzām lietām – sākot ar specifiskāku informāciju par to, vai mūsu vīruss ir mutējis un ar ko mēs Latvijā atšķiramies vai neatšķiramies, par antivielām, par testiem, kur mēs pašlaik esam un ko var ieteikt izmantot un ko ir jēga izmantot,” norādīja Vanadziņš.