Process par mazuļa tālāko likteni patlaban tiek izskatīts Augstākajā ģimenes lietu tiesā Līdsā, raksta rus.lsm.lv, atsaucoties uz "Doncaster Free Press". Vecāki mazuli sākumā bija pieņēmuši, bet pēc tam nogādājuši slimnīcā, kur tas vairākas nedēļas pavadīja intensīvās terapijas nodaļā.
Māte un tēvs šajā laikā mazuli ne reizi neapraudzīja. Tāpēc astoņus mēnešus vecais zēns tagad uz laiku atrodas audžuģimenē.
Tiesa norāda, ka vecāki ir Latvijas pilsoņi, kas Anglijā dzīvo kopš 2009.gada. Viņi nebija precējušies un izšķīrās, kad sieviete gaidīja piedzimstam mazuli. Ģimenē jau ir divi bērni - zēns un meitene, kas uztur sakarus ar tēvu. Tādēļ tēvs un māte secinājuši, ka vēl viena bērna audzināšana ģimenei būtu pārāk liels finansiāls slogs. Vecāki uzsvēruši, ka nevēlas nekādu kontaktu ar mazuli, kurš ir Latvijas pilsonis, bet kuram ir tiesības uz britu pavalstniecību.
Tomēr vecāki vēlas, lai bērns paliktu Anglijā. Viņi tam ir devuši klasisku angļu vārdu, cerot, ka tas sekmēs zēna tālāku integrāciju britu sabiedrībā.
Taču tiesa arī atsaucas uz Latvijas valsts iestāžu argumentiem. Proti, vecāku attieksme pret bērnu pārkāpj viņa tiesības uz privāto un ģimenes dzīvi. Šādas tiesības paredz arī Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 8.pants. Bērna vecāmamma pa mātes līniju jau ir gatava zēnu ņemt pie sevis. Bet pret šādu notikumu pavērsienu iestājas vecāki.
Līdz ar to tiesvedība ir kļuvusi daudzšķautņaina, jo tajā saduras Lielbritānijas un Latvijas valstu intereses, kā arī vecāku intereses un vecmāmiņas intereses. Tiesa jau lūgusi Latvijas varas iestādes izzināt vecmāmiņas dzīves apstākļus un par tiem informēt tiesu. Kamēr šādas informācijas tiesai nebūs, tikmēr nebūs arī lēmuma. Patlaban nav arī zināms datums, kad tiesa varētu paziņot savu verdiktu un izšķirt strīdu.