Sabiedrībā vairākkārt izskanējusi kritika valdības darbam, taču, meklējot šajā sarežģītajā situācijā kaut ko principāli jaunu, varam "ieiet purvā". Tā uzskata Valsts prezidents, uzsverot, ka patlaban par valdības nomaiņu nevajadzētu domāt un šī ļoti neviendabīgā koalīcija, viņaprāt, esot to sapratusi.
“Sabiedrības interesēs ir, lai valdība turpina savu iesākto darbu,” norādīja prezidents.
Prezidents norādīja, ka laiks pēc iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, kad nākamā valdība tika izveidota vien trīs mēnešus pēc tam, parādīja, cik haotiska var būt dzīve bez valdības.
Prezidents uzsvēra, ka ministru darbs pirmkārt jāvērtē Ministru prezidentam un nepieciešamības gadījumā vāji strādājoši ministri jāmaina. Levits sacīja: “Ministri strādā, kā kurš, aktuālas maiņas nav nepieciešamas.”
Vērtējot valdības iecerētos pasākumus epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai, prezidents tos uzskata par adekvātiem un mēreniem.
“Šī valdības pieeja ir ļoti laba, un es to atbalstu – stabilizējoši pasākumi, lai nepaaugstinātu saslimstības līmeni, jo piesardzība vienmēr ir labāka nekā pārgalvība,” skaidroja prezidents.
Prezidents arī atklāja, ka atbalstītu tā dēvētās vakcinācijas pases jeb īpašu apliecību ceļošanai personām, kuras saņēmušas vakcīnu pret Covid-19. Latvijā par šādu dokumentu ieviešanu varētu vien sākt diskutēt tikai tad, kad vakcīnu būs saņēmušas visas personas, kuras vēlas vakcinēties.
Tāpat Levits uzskata, ka nesen pieņemtie lēmumi par vienreizēju pabalstu piešķiršanu ģimenēm par katru bērnu un pensiju saņēmējiem ir pareizi, jo sabiedrībā bija nobriedusi vajadzība.
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.
Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā.