Panorāma

Vēlē Rīgas mēru

Panorāma

Vērtēs mediķu atbildību piekautā vīrieša nāvē

Levits: mediji ir prioritāte

Levits: Sabiedrisko mediju finansējumam nav jābūt atkarīgam no politiķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Jābūt mehānismam, kā nodrošināt pastāvīgu finansējumu sabiedriskajiem medijiem, lai tas nebūtu atkarīgs no politiskās situācijas un nepadarītu medijus ietekmējamus, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents pirmdien rīkoja ekspertu diskusiju par situāciju medijos, apspriežot galvenās problēmas – finansējumu, mediju kvalitāti - un pievēršoties iespējamajiem risinājumiem.

Levits, kurš jau kopš ievēlēšanas mediju jautājumiem pievērsis īpašu uzmanību, pēc diskusijas uzsvēra – finansējums Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas stiprināšanai, toskait – sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus, ir jāatrod.

Vairāku stundu garumā prezidents uzklausīja sabiedrisko mediju vadību, uzraugus, mediju ekspertus un par jomu atbildīgos politiķus, skaidri iezīmējot arī savu redzējumu par medijiem kā demokrātijas balstu.

Savukārt daudzas šobrīd esošās problēmas var atrisināt jaunais mediju likums.

Levits: Par sabiedrisko mediju finansējumu
00:00 / 01:05
Lejuplādēt

Levits pauda, ka likumprojekts, kurš patlaban tiek apspriests Saeimā, “ir diezgan plats solis pareizā virzienā” un “viena daļa no problēmām tiek tur tiešām risināta”, taču prezidenta ieskatā vēl ir nepieciešami zināmi darbi, lai nodrošinātu to, kādā veidā ar sabiedrības līdzdalību tiek formēts sabiedriskais pasūtījums, kāds ir mehānisms, kas nodrošina sabiedrisko mediju kvalitāti, un jautājums par to, kā nodrošināt pastāvīgu finansējumu, kas nebūtu atkarīgs no konkrētās politiskās situācijas - vai dot vai nedot medijiem absolūti nepieciešamo papildu finansējumu, kas padara medijus  ietekmējamus, kas nav pareizi.

Levits arī uzsvēra, ka sabiedrisko mediju stiprināšanai, toskait – iziešanai no reklāmas tirgus, nepieciešamie līdzekļi ir jāatrod.

“Ir prioritātes un prioritātes. Un šī ir prioritāšu prioritāte. Jo mūsu demokrātija lielā mērā ir atkarīga no mediju telpas, un visa budžeta mērogā tās nav pārmērīgi lielas summas, bet, ja nefunkcionē mediju telpa, īpaši – sabiedriskie mediji, pietiekoši labā kvalitātē, tas atstāj ietekmi uz politisko telpu. Un kā darbojas politika? Tas ietekmē mūs visus,” uzsvēra prezidents.

Mediju eksperte, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne, profesore  Anda Rožukalne pēc diskusijas norādīja – tajā iezīmējies, ka politiķu vairākums pagaidām nav gatavs nodrošināt sabiedrisko mediju finansiālu neatkarību no politiskiem lēmumiem, un Valsts prezidenta interese par mediju jomu var dot arī reālu pienesumu.

 “Viņš redzēja strupceļu, kas attiecas uz finansējumu, un es domāju, ka, pat ar ierobežotiem līdzekļiem, kas prezidentam ir, prezidentam ir ļoti lielas iespējas, kad likums ir pie viņa nonācis no Saeimas, un viņš redz, ka finansējuma jautājums nav atrisināts un tas ir saistīts ar politikas ietekmi un satura kvalitāti, viņš var sūtīt atpakaļ Saeimai,” norādīja eksperte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti