Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele raidījumā savukārt pauda, ka jautājums par Krievijas izolāciju arī tiesiskajā plānā ir tikpat aktuāls kā ekonomiskā izolācija. Jādara pilnīgi viss un pilnīgi visiem, jo ukraiņi mūsu vārdā tagad dara daudz ko vieni paši, visai demokrātiskajai pasaulē ir jāpieslēdzas, piebilda Ineta Ziemele.
Krievijas uzbrukums Ukrainai, teksta tiešraide
Vairāk lasi, klikšķinot uz bildes:
Levits skaidroja, ka otrs iesniegums varētu būt adresēts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskajai tiesai, kur Ukraina jau šodien ir vērsusies. Latvija varētu pievienoties šai sūdzībai kā trešā puse.
“Patlaban ir jāizstrādā šis juridiskais pamatojums,” tā sacīja Levits, piebilstot, ka Latvija var iesniegt arī savu atsevišķu sūdzību.
Tāpat pastāv iespēja vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā, pauda Levits.
Ukraina svētdien jau oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskajā tiesā Hāgā, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
"Pieprasām saukt Krieviju pie atbildības par jēdziena genocīds izkropļošanu, lai attaisnotu agresiju," raksta Zelenskis.
KONTEKSTS:
Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".
Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.