Viņa norādīja, ka Saeimas deputātiem ir bijusi iespēja vakcinēties pret Covid-19 jau no maija. Saeimas "Jaunās Vienotības" frakcijas deputāti visi ir vakcinējušies pret Covid-19, taču Saeimā ir deputāti, kuri nevakcinējas politisku iemeslu dēļ.
"Ir kolēģi, kuri, atļaušos teikt, manuprāt, vairāk politisku iemeslu dēļ nevakcinējas, jo Saeimas vēlēšanas tuvojas, un acīmredzot ir politiķi, kuriem katrs līdzeklis vēlētāju balsu makšķerēšanā ir labs, izmanto šo situāciju un popularizē nevakcināciju kā tādu politisku mērķi," sprieda Lībiņa-Egnere.
Viņa norādīja, ka aptaujas par to, cik daudzi deputāti nevēlas vakcinēties pret Covid-19, ir bijušas tikai Saeimas frakcijās, taču parlamentā ir arī samērā daudz ārpus frakcijām esošu deputātu.
Pēc Saeimas priekšsēdētājas biedres sacītā, pilnvērtīgs Saeimas darbs ir iespējams tikai klātienē, kad parlamentārieši kāpj tribīnē, debatē. Līdzšinējais e-Saeimas darbs ir pielāgošanās epidemioloģiskajai situācijai Latvijā. Patlaban lielākā daļa deputātu ir gatavi darbam klātienē.
Lībiņa-Egnere atzina, ka nevakcinētajiem deputātiem nedrīkst neļaut strādāt, taču Saeimas zāli nevar pārbūvēt, lai būtu iespēja ievērot divu metru distanci, kā arī Saeimai nevajadzētu maksāt no budžeta līdzekļiem par Covid-19 testiem.
Tādēļ Lībiņa-Egnere uzskata, ka šiem deputātiem pašiem būtu jāmaksā par Covid-19 testiem, lai varētu piedalīties Saeimas klātienes sēdē. To noteikt Lībiņa-Egnere arī aicinās Saeimas prezidiju, kas šo jautājumu skatīs šodien.
Viņa izteica cerību, ka varēs rast risinājumu un ka deputāti neboikotēs Saeimas darbu klātienē.