Talkas palīdz ne tikai sakārtot apkārtējo vidi, bet arī ļauj dzīvot veseliem un priecīgiem, sacīja Aizsilniece. Savukārt Rozenberga uzsvēra, ka talkas sniedz gan gandarījumu, gan uzlabo vidi ilgtermiņā, jo daudzas sakoptās vietas turpmāk vairs netiek piedrazotas vai cieš pavisam minimāli. Aizsilniece uzsvēra, ka visi tie, kas nav izlēmuši , kur talkos, savu vietu vēl var atrast.
Organizatori aicina paskatīties mājaslapā, kur talkas ir pieteiktas, jo tas ir būtiski. No nepieteiktajām vietām nebūs organizētas atkritumu izvešanas, bet ir svarīgi savākto drazu pareizi noglabāt poligonos. Savākšana notiks vēl vairākas dienas, turklāt atkritumu noglabātāji atbalsta talku un pieņems gružus bez maksas, kas citkārt nenotiek.
Īpaša vērība talkā šogad pievērsta stikliem - rīkotāji aicina pēc iespējas tos sašķirot un likt atsevišķos maisos. No pieteiktajām talkas vietām savāks arī talkotāju pašu gādātus maisus, bet tikai tad, ja tie būs novietoti oficiālā gružu izvešanas vietā. Akcijā arī šogad ir iekļauta jūras piekraste.
Aicinājumam piedalīties Lielajā talkā jau otro gadu atsaukušās latviešu kopienas visā Eiropā - šodien diasporas latvieši talko Dānijā, Spānijā, Lielbritānijā, Vācijā un citviet. Šajās talkās diasporas latvieši aprūpēs Latvijai un latviešiem svarīgas vietas ārvalstīs - tiks sakopti latviešu centri, vēstniecību dārzi un latviešu atdusas vietas.
Ar katru gadu talkas ideja attīstās, un šogad organizatori aicina iestādīt sēklu, un vērot jauno augu attīstību, augot tiem līdzi. Pasaules talkā 15.septembrī Latvija piedalīsies ar akciju "Stādām Latvijas nākotni", kad varēs iestādīt jau paaugušos savu laimes koku, lai visi būtu laimīgi, skaidro rīkotāji.
Lielās talkas kā lielas brīvprātīgo kustības sociālā iniciatīva ir nostiprināt arī Satversmē zaļas valsts ideju, bet ir galvenais pašu sajūtas, izbaudot dzīvu arvien labākā vidē.