Dienas ziņas

Polijā migrantu aizturēšanas centrā izceļas nemieri

Dienas ziņas

Vajadzīgi valsts aizsardzības mācības skolotāji

Bijušie Pilsētnieka karšu īpašnieki kļuvuši par parādniekiem

Liepājā bijušie «Pilsētnieka kartes» īpašnieki nevilšus kļuvuši par parādniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Daudzus liepājniekus satraukusi parādu piedzinēju prasība samaksāt par pirms vairākiem gadiem bērniem izveidotām "Norvik Bankas" "Pilsētnieka kartēm". Tādas sadarbībā ar pašvaldību savulaik veidoja kā norēķināšanās līdzekli pilsētas sabiedriskajā transportā. Projekts ir beidzies, un kartes jau aizmirstas. Bet tagad parādu piedzinēji iedzīvotājiem sāk prasīt samaksu par tām piesaistīto kontu uzturēšanu, kuru kopš 2018. gada vairs nesedz pašvaldība.

Pirms aptuveni sešiem gadiem Liepājas pašvaldība sadarbībā ar "Norvik Banku", kuras pašreizējais nosaukums ir "PNB Banka", izveidoja "Pilsētnieka karti" sabiedriskajam transportam, kas deva iespēju norēķināties par braucienu. Pirmie kartes lietotāji bija aptuveni 600 skolēnu, kuriem pašvaldība kartei piesaistītajā kontā ieskaitīja noteiktu naudas summu sabiedriskā transporta izdevumiem, ja skolu obligātās sporta nodarbības notika ārpus izglītības iestādes. Karte darbojās līdz bankas maksātnespējas procesa sākumam 2019. gadā.

Tagad parādpiedziņas kompānija "Conventus" bijušajiem kartes īpašniekiem izsūtījusi vēstules, kurās aicina atmaksāt izveidojušos parādu par kartes un tai piesaistītā konta uzturēšanu.

Ņemot vērā faktu, ka kartes vairs nedarbojas, kā arī banka mainījusi nosaukumu un ir maksātnespējas procesā, daļa liepājnieku ir neizpratnē.

"Un tas ir brīdis, kad varbūt pietrūka vai nu no bankas puses, vai no pašvaldības puses kādas vēstules, ka pilsētnieku kartes projekts ir noslēdzies. Mēs viņu izvērtējām vai neizvērtējām – tas jau ir cits jautājums, bet, ka šī karte vairs braukšanai netiek izmantota, un tad varbūt es pievērstu papildu uzmanību... Teiksim, es aizietu uz to banku un slēgtu kontu," komentēja parādnieka māte Ilze Vainovska.

Pašvaldība atgādina, ka līgumus ar banku katrs vecāks slēdza atsevišķi, un līgumā ir norādīti punkti, kas izskaidro kartes un konta lietošanu un saistības.

"Ar karti varēja šos bezmaksas braucienus veikt, gan arī viņu izmantot kā norēķinu karti. Un šis ir tas gadījums, kad pašvaldība nevarēja kaut kādā veidā aizslēgt šīs kartes, jo viņas bija ar vairākām funkcijām," komentēja Liepājas pilsētas domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Domei nav īsti zināms, cik daudz liepājnieku patlaban ir parādnieku sarakstā iepriekš minētās kartes dēļ, bet lielākoties tie esot jaunieši, kuri skolu jau absolvējuši, tāpēc ar pašvaldību šiem, nu jau pieaugušajiem cilvēkiem, vairs nav attiecīgu saistību.

Daļa "TV Kurzemes" aptaujāto bijušo "Pilsētnieka kartes" klientu tās jau slēguši bez uzaicinājuma.

"Sākotnēji, pie kartes izsniegšanas – jā – tur ir bijusi ar domi vienošanās, ka dome kompensēs, segs šīs komisijas maksas. Es pēc dokumentiem redzu, ka 2017. gadā atkal pēc kaut kādām iedzīvotāju sūdzībām dome ir bankai sūtījusi vēstuli, ka viņi ir gatavi arī par 2017. gadu kompensēt šīs maksas, bet diemžēl pēc tam vairāk nav," pastāstīja "PNB Bankas" maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš.

Kā pastāstīja daži parādnieki, summas neesot tik lielas, lai tiesātos, vien daži desmiti eiro, un mīļā miera labad nauda tikšot samaksāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti