Pēc viņas sacītā, pirmdien, 13. novembrī, pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku vērtēs Ministru kabineta komitejā. Ja šāds grafiks gūs valdības atbalstu, tas būs uzskatāms par vēsturisku notikumu.
Iepriekš šāda veida dokuments pieņemts 2005.gadā un noteica algu pieaugumu līdz 2010.gadam. Tiesa, krīzes dēļ šis dokuments pilnībā netika izpildīts.
LIZDA vadītāja uzsvēra, ka jaunais dokuments dos zināmas stabilitātes garantijas visiem nozarē strādājošajiem un arī tiem, kas vēl tikai domā par strādāšanu šajā sektorā. Neraugoties uz to, ka izglītības nozare Latvijā kopumā tiek finansēta pietiekami, algas ir vienas no zemākajām OECD valstu vidū.
Vanaga atzina, ka pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks ietver "maksimālus kompromisus". Grafiks paredz pakāpenisku zemākās darba samaksas pieaugumu no 2018.gada līdz 2022.gadam.
Pirmajā posmā no 2018. līdz 2021. gadam paredzēts celt zemāko algu par 30 eiro mēnesī, bet 2021.un 2022. gadā - par 70 eiro.
Organizācijas vadītāja pieļāva, ka līdz ar skolu tīkla sakārtošanu, kā arī ātrāku ekonomikas izaugsmi, varētu notikt straujāks algu pieaugums par grafikā paredzēto. "Grafiks nav akmenī iekalts, un tad varēs lūkot, vai ir iespējams straujāk šo kāpumu nodrošināt," sacīja Vanaga.
Pēc viņas teiktā, noteikumi paredz ne tikai darba samaksas pieauguma grafiku, bet arī "slodžu sakārtošanas sadaļu", kas arī ir būtiska.