Arī Ministru prezidents ir lakonisks, sakot – sarunas ar partijām turpinās. Pēc sadarbības padomes sēdes, premjers, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par darbu koalīcijā, izteicās skopi.
“Sarunas ar partneriem turpinās un turpināsies,” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Taču neoficiāla informācija, kuru apstiprina vairāki avoti, liecina, ka, visticamāk, no valdības var nākties aiziet “KPV LV”, Saeimā pieprasot un atbalstot šīs partijas pārstāvju – iekšlietu ministra Sanda Ģirģena un labklājības ministres Ramonas Petravičas – demisiju.
Šādā gadījumā vakantie ministru amati, tai skaitā jau šobrīd brīvais ekonomikas ministra portfelis, tiktu sadalīti starp trīs partijām – Nacionālo apvienību, “Attīstībai/Par!” un Jauno konservatīvo partiju.
Šobrīd sarunās izskanot, ka Nacionālajai apvienībai tiktu ekonomikas ministra portfelis, “Attīstībai/Par!” – iekšlietas, bet konservatīvajiem – labklājības joma.
Partiju pārstāvji gan šādu iespējamo rokādi oficiāli komentēt pirmdien atteicās.
Iespējamās pārbīdes skartu arī darbu Saeimā, no amatiem atceļot abus komisiju vadītājus no “KPV LV”.
Ja izmaiņas notiks un koalīcijā vairs nebūs “KPV LV”, reformētajai koalīcijai Saeimā varētu būt 59 balsis – četras valdības partijas atbalstītu arī tā dēvētā Zakatistova grupa un atsevišķi ārpusfrakciju deputāti.
KONTEKSTS:
Sarunas par amatu pārdali koalīcijā izraisīja no “KPV LV” ievēlētā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga lēmums pievienoties Nacionālajai apvienībai. “KPV LV” valde vēlējās atsaukt viņu no ministra amata, bet Nacionālā apvienība uzstāja, lai Vitenbergs turpinātu darbu ministra amatā.
Pēc premjera aicinājuma Saeimas "KPV LV" frakcijas nolēma atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru, un Kariņš ir izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju, bet “KPV LV” amatam izvirzīja uzņēmēju Pēteri Šmidri. JKP arī izvirzījusi savu kandidātu ekonomikas ministra amatam – Saeimas deputātu Gati Eglīti.
Tomēr pēc otrās tikšanās koalīcija vienojās atlikt sarunas uz laiku pēc pašvaldību vēlēšanām.