Zemessargi un karavīri mācību laikā trenējās aizsargāt savu atbildības teritoriju – pagastus, pilsētas, ciemus. Bruņotie spēki darbojās kopā ar civilajiem dienestiem un pašvaldību struktūrām. Vingrinājumi notikuši bez lieliem incidentiem, taču troksni sociālajos tīklos sacēla Rīgas centrā mācību šaušanas laikā uzņemts video, kurā redzama nobijusies sieviete ar bērnu.
Kā uzsvēra NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, armija izmanto visas iespējas masu medijos un sociālajos tīklos, lai informētu sabiedrību par gaidāmām mācībām, taču cilvēki nepievērš šai informācijai uzmanību. Arī iepriekš armija vingrinājās un arī turpmāk vingrināsies galvaspilsētā. Mazpilsētās šādi scenāriji tiek izspēlēti jau 15–20 gadus.
Kalniņš teica:
"Ar komunikāciju esam izsmēluši visu. Nākamais solis paliek – vingrinājuma ietvaros rajonā, kvartālā izvietosim papildus cilvēkus ar dzeltenajām vestēm, kas mēģinās jebkurā veida atturēt tos cilvēkus, kas bijuši neuzmanīgi."
Bet, piemēram, izsūtīt iedzīvotajiem īsziņas telefonos par gaidāmām mācībām bruņotie spēki nevar, jo tas būtu Datu aizsardzības likuma pārkāpums.
"Namejs" sakrita ar laiku, kad Krievija un Baltkrievija rīkoja savas mācības "Zapad", un Latvijas pierobežā sākās arī migrantu krīze. Mācību plānu tas nemainīja.
"Tas deva iespēju daudz dziļākā noslodzē un dziļākā stresā pārbaudīt gan mūsu komandspējas, gan struktūrvienību spēju izpildīt tos uzdevumus. Jā, tas bija sarežģīti. Bruņotiem spēkiem vajadzēja pildīt divus padziļinātus uzdevumus," norādīja NBS komandieris.
Armijai vajadzēja atbalstīt Valsts robežsardzi, lai pārtrauktu nelegālo imigrāciju, un arī uzmanīt, kas notiek kaimiņvalstīs "Zapad" laikā. Krievijas vienības, kuras piedalījās "Zapad", vēl nav atgriezušās bāzes vietās.