Šie partiju reitingi tapuši īsi pirms krīzes un pašā Covid-19 krīzes sākumā un tādēļ, kā norādīja sociologs Arnis Kaktiņš, rāda vēlētāju noskaņojumu pirms koronavīrusa krīzes.
Rezultāti liecina, ka populārākā partija joprojām ir "Saskaņa", kuru martā atbalstīja 14,8% aptaujāto.
Pēc tam seko otra Saeimas opozīcijas partija ZZS, kuras reitings jau vairāk nekā pusgadu ir ap 8%.
Tālāk seko četras valdību veidojošās partijas. Šoreiz sliktāks rezultāts nekā partneriem ir premjera partijai "Jaunā Vienotība", kuras reitings martā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājies – līdz 5,8%.
Līdzvērtīgs atbalsts martā bijis Nacionālajai apvienībai, kas savu popularitāti pagājušajā mēnesī audzējusi.
Nedaudz zemāks reitings par iepriekš minētajiem valdības partneriem martā bijis partiju apvienībai "Attīstībai/Par!" – 5,6%, kas gan ir labāks rādītājs, salīdzinot ar mēnesi iepriekš.
Seko Jaunā konservatīvā partija, kam savu reitingu izdevies audzēt no 4,1% februārī līdz 4,8% martā.
Samērā liels reitinga pieaugums martā bijis valdībā esošajai partijai "KPV LV", kuras reitings mēneša laikā pakāpies no 1,3% līdz 2,2%.
No Saeimā nepārstāvētajām partijām vislielākais atbalsts bijis Latvijas Reģionu apvienībai, kas gan martā salīdzinājumā ar februāri nedaudz zaudējusi atbalstu.
Martā turpināja pieaugt to vēlētāju īpatsvars, kas nezina, par ko balsot, bet samazinājās to skaits, kas vēlēšanās nepiedalītos. Šo vēlētāju īpatsvars kopumā martā salīdzinājumā ar februāri samazinājās.
Pētījumā aptaujāti 903 pilsoņi vecumā no 18 līdz 75 gadiem visos Latvijas reģionos.