Lai mācības varētu notikt klātienē, būs nepieciešami vairāki priekšnosacījumi. Skolēniem un skolotājiem nepieciešama laba un pilnvērtīga atpūta vasarā, lai uzlabotu psihoemocionālo stāvokli, kas pasliktinājies ilgstošu attālināto mācību laikā.
Nozīmīga ir arī pedagogu un vecāko klašu skolēnu vakcinācija. Tā palīdzēs ierobežot Covid-19 izplatību skolās. Tāpat jāuzlabo ventilācijas sistēmas skolās, kā arī jānodrošina citi drošības pasākumi.
Šuplinska stāstīja, ka nākamajā gadā būs jāplāno mācības maiņās vai klašu grupās, samazinot cilvēku plūsmu skolu telpās.
Izglītības un zinātnes ministrijai esot "vasaras darbi", kuros ietilpst nometnes bērniem, supervīzijas skolu darbiniekiem, kā arī no jauna izveidotās skolēnu pašpalīdzības atbalsta komandas. Tas viss paredzēts psihoemocionālajam atbalstam.
Tāpat ministrijā strādā pie "Skola 2030" metodisko materiālu papildināšanas un moduļu izveides. Vēl arī valdība ir piešķīrusi 7,2 miljonus eiro ventilācijas sistēmu uzlabošanai skolās, kā arī pašvaldību skolās tiks segta interneta abonēšanas maksa. Ministrija joprojām strādā, lai nodrošinātu datoru katram skolēnam.
KONTEKSTS:
Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) varētu nomainīt izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, kura ir nepopulārākā ministre valdībā. Zināms, ka izglītības un zinātnes ministres amatam tiek apspriesta Saeimas deputātes Anitas Muižnieces kandidatūra. Muižniece Latvijas Televīzijai apliecināja, ka ir piekritusi kļūt par izglītības un zinātnes ministri. Savukārt Šuplinska gatava aiziet no partijas, ja tiks atcelta no amata.
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājās vairāki drošības pasākumi, bet klātienes mācības bija ļoti ierobežotas.
Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes.