Mediķiem ir aizdomas, ka vēl vairāki smagā stāvoklī slimnīcā esošie pacienti tomēr nav vakcinēti pret Covid-19, lai gan viņiem ir attiecīgs sertifikāts.
Slimnīca apstiprināja, ka Valsts policijai nodoti visi pieprasītie dokumenti un notiek lietas izmeklēšana.
“Vidzemes slimnīca saņēma iesniegumu no kriminālpolicijas, kurā bija lūgums sakarā ar krimināllietas ierosināšanu izsniegt kādas personas medicīnisko dokumentāciju. Un Vidzemes slimnīca arī šo visu prasīto medicīnisko dokumentāciju iesniedza policijai. Slimnīca sadarbojas ar tiesībaizsargājošām iestādēm, un, ja vēl būs iesniegums ar lūgumu iesniegt vēl kādu dokumentu, mēs to, protams, darīsim. Ņemot vērā to, ka notiek lietas izmeklēšana, nekādu citu komentāru mēs vairāk nevaram sniegt,” LTV sacīja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speiāliste Benita Brila.
Valsts policija apliecināja, ka jau kopš augusta par fiktīvu vakcināciju ir sākti vairāki jauni kriminālprocesi un ir arī ierosinātas krimināllietas, kur notiek izmeklēšana. Tomēr konkrētākas ziņas policija pagaidām neizpauž.
Aizdomās turamo personu ierosinātajā kriminālprocesā pagaidām nav. “Bet ir apzinātas pārbaudāmās personas, tāpat pieprasīta informācija no ārstniecības iestādes,” tā “ReTV” pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.
Vidzemes slimnīcā gan nav veikta izpēte, kas iespējamos viltus vakcinācijas sertifikātus varētu būt izsniedzis. Taču pierādīt, ka persona nav vakcinēta, lai arī ir sertifikāts, mediķi var.
Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska skaidroja: ”Ja bijis viltus sertifikāts, tad tas spektrs, ko mēs redzēsim viņa imūnajā atbildē, noteikti atšķirsies no tā, kāds būtu, ja viņš būtu pilnībā vakcinēts, tad kādu iemeslu dēļ saslimis.”
“ReTV” nonākusi informācija no neoficiāliem avotiem, ka tas, iespējams, noticis kādā ģimenes ārstu praksē Valmierā, kura jau iepriekš ir nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.
Arī Valmieras novada pašvaldībā šobrīd atturējās no konkrētu vārdu minēšanas, tomēr domes priekšsēdētājs Jānis Baiks Latvijas Radio ("Valmierai un Vidzemei") atzina – šis notikums ir zināms.
"Gadījums ir aizdomīgs, policija izmeklē. Nu viss, mēs kā pašvaldība tur šobrīd neko nevaram izdarīt, sekosim rūpīgi līdz, kas tur notiek. No otras puses, protams, skan nežēlīgi, bet nu atkal, kā jau tipiski latvieši, mēs jau tikai no savām kļūdām mācāmies nevis no svešām. Nu, šitas ir tāda sāpīga mācība par to, ka sertifikāts nepasargā, pote tikai pasargā."
KONTEKSTS:
Augustā Valsts policija ziņoja par vairākiem mediķiem, kas palīdzējuši vairākiem simtiem iedzīvotāju nelegāli tikt pie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Ļaudīm par fiktīvo vakcināciju bija jāmaksā ap 200 eiro, to organizēja trīs sievietes. Divas organizēja personu meklēšanu un naudas apmaiņu, bet trešā – vakcinācijas fakta viltošanu.
Savukārt viltoto Covid-19 sertifikātu anulēšana norit gausi. No 200 gadījumiem, par kuriem augustā paziņoja, līdz septembra beigām bija anulēti vien 20.
Tikmēr viena medicīnas māsai, kas viltojusi nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, ir piespriests naudassods 1500 eiro apmērā.