Pēc viņas teiktā, iepriekšējai Saeimas sasaukums strādāja īpašos apstākļos – pandēmija, Baltkrievijas virzītais hibrīduzbrukums pie Latvijas robežas, kā arī Krievijas iebrukums Ukrainā.
Mūrniece uzsvēra, ka bija ļoti liels populisma vilnis. "Domāju, arī tas ietekmēja cilvēku uzticību vai neuzticību parlamentam. Pēc vēlēšanām iedzīvotāju uzticība politiskajiem spēkiem, kas ir ievēlēti parlamentā, ir augusi," stāstīja politiķe. Pēc viņas teiktā, sabiedrības uzticība parlamentam mazinājusies jau ilgu laiku, sākot jau ar ekonomisko krīzi 2007./2008. gadā.
Viņa piebilda, ka šajā Saeimā populisma ir mazāk. "Es ļoti ceru, ka vairāk būs pragmatisma, neatlaidīga darba, ideju un spējas pastāvēt par šīm idejām un virzīt tās priekšu," norādīja Mūrniece.
KONTEKSTS:
Nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība parakstīja sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.
Tāpat "Jaunā Vienotība" piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet "Apvienotajam sarakstam" un Nacionālajai apvienībai – katrai pa četrām ministrijām.
14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Jaunievēlētā 14. Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1. novembrī. 14. Saeimas pirmajā sēdē deputāti izraudzījās Prezidija locekļus, par Saeima priekšsēdētāju ievēlēts "Apvienotā saraksta" pārstāvis Edvards Smiltēns.