Kā skaidroja Mūrniece, politikā esot tā, ka iesaukas pielīpot, un, ņemot vērā, ka Dūklavam pielipusi iesauka no šīm sarunām, ZZS būtu jāvērtē, kā šo situāciju risināt.
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāve pauda, ka ZZS esot jauni un jaudīgi politiķi, kas varētu stāties zemkopības ministra amatā, un šai politiskajai organizācijai vajadzētu apzināties, ka situācija jārisina ilgtermiņam, nevis īstermiņam.
Tomēr ZZS esot pozicionējusi Dūklava atrašanos amatā kā valdības stabilitātes jautājumu, tādēļ koalīcijas partijas, apzinoties iespējas, nolēmušas "politisko laivu nešūpot", stāstīja Mūrniece.
Viņa arī norādīja, ka politiķi mēdz apšaubīt sarunu autentiskumu. Tomēr viens sarunās minētais politiķis esot atvainojies, bet Dūklavs pats vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot pārbaudīt par viņu publiskoto informāciju, līdz ar to atzīstot, ka publiskotās sarunas esot autentiskas.
Mūrniece pozitīvi vērtē parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi, kas liecinot, ka parlamentam esot svarīgi, kāda ir politika, kādas ir vērtības. No izmeklēšanas komisijas ieguvums gan nebūšot tūlītējs, tomēr esot svarīgi, ka par to tiek domāts. "Cerams, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija mudinās politiķus domāt ilgtermiņā," sacīja Saeimas priekšsēdētāja, atkārtoti uzsverot, ka Dūklavam būtu jāuzņemas politiskā atbildība un jāatkāpjas no amata.
Kā ziņots, Dūklavs noliedzis no žurnālā "Ir" publicētajām viesnīcā "Rīdzene" noklausītajām sarunām izrietošo, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā. KNAB pēc ministra lūguma sācis pārbaudi par viņa, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā.
Partija "Vienotība" saistībā ar šo informāciju rosināja ZZS izvērtēt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Dūklava vietā, taču šis ierosinājums atsaucību neguva.