Saeimas spīkere norādīja, ka līdz šim par jauno novadu karti saņemti 300 priekšlikumu. Līdz ar to debates par šiem priekšlikumiem parlamentā gaidāmas ne tikai gana karstas, bet arī gana ilgas. Tā bijis arī, piemēram, skatot valsts 2020. gada budžetu pērn rudenī, kad arī bija daudz priekšlikumu un kad debates esot arī "mākslīgi uzturētas" no opozīcijas puses.
"Tāpēc mēs rēķināmies ar iespēju, ka šī likumprojekta izskatīšana var ilgt ne tikai vienu Saeimas sēdi, bet vairākas. Tātad, mēs plānojam darbu ne tikai ceturtdien, bet arī piektdien un, ja būs nepieciešams, arī tālāk," klāstīja Mūrniece.
Viņa neizslēdza, ka priekšlikumi būs arī uz trešo lasījumu, taču "uz trešo lasījumu mēs [koalīcija] esam vienojušies par vienu vispārēju principu, ka ļoti būtiskus vai jaunus priekšlikumus uz galīgo lasījumu neiesniedzam".
Jautāta, vai tad no deputātu puses nebūs priekšlikumu par jaunu novadu izveidi, Mūrniece sacīja: "Es ļoti ceru, ka nē." Saeimas spīkere piebilda, ka valdību veidojošās partijas konceptuāli ir vienojušās, ka Administratīvi teritoriālajai reformai ir jābūt.
KONTEKSTS:
Saeimas atbildīgajai komisijai pieņemot vairākus būtiskus lēmumus, finiša taisnē iegājusi jaunā administratīvi teritoriālā reforma. Pretēji iepriekš dotiem solījumiem, netiks veidots jauns Sēlijas novads, bet Varakļāni paliks Vidzemē. Jaunajā novadu kartē būs tikai viena atkāpe no ministrijas rosinātā – Saulkrastu novads. Saeima par jauno novadu karti sāks lemt jau 5. marta sēdē.
Likumus reformas īstenošanai Saeima grib pieņemt līdz 2020. gada maijam, pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām.