Nacionālā apvienība aicinās mainīt koalīcijas līgumu un EM vadību nodot NA pārziņā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Nacionālā apvienība (NA) aicinās premjeru un visus koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā, paredzot NA iespēju uzņemties atbildību par Ekonomikas ministrijas (EM) vadību, medijiem sacīja NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Valdības partijām gaidāmas sarunas par turpmāko sadarbību
00:00 / 03:17
Lejuplādēt

Dzintars uzskata par kļūdu premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) lēmumu, izdodot rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisiju. Viņš gan pauda, ka NA saprot un pieņem šādu premjera pieeju “sekot līdzi [koalīcijas] līguma burtam”.

Tajā pašā laikā viņš sacīja, ka koalīcijas līgumam ir “ne tikai burts, bet arī gars” un tas ir rakstīts, kad “KPV LV” frakcijā bija vairāk deputātu, kas atbalsta valdību. 

Tāpēc NA tagad aicina Kariņu un visus koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā. Politiskais spēks piedāvā paredzēt NA iespēju uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju.

Nacionālā apvienība gatava šīs jomas ministra amatam virzīt Vitenbergu, kurš pauda gatavību turpināt darbu. Viņš arī gatavs izsvērt iespēju atgriezties darbā Saeimā, ja sarunas par koalīcijas turpmāko darbu ieilgs. 

Ar šādu pozīciju Nacionālā apvienība dosies uz sarunām par koalīcijas turpmāko darbu, kas esot plānotas piektdien, 14. maijā. Politiskā spēka princips sarunās būs – pēc iespējas vairāk sadarbības un pēc iespējas mazāk izmaiņu attiecībā uz pašreizējiem amatiem. NA ieskatā būtiskākais ir stabils koalīcijas darbs un rīcībspēja, sacīja NA priekšsēdētājs.

“Protams, pastāv iespēja, ka tas neizdosies un pārmaiņas varētu būt lielākas.

Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Nacionālā apvienība būs pietiekami elastīga dažādu variantu izskatīšanā ar mērķi panākt kompromisu un stabilitāti, un amatpersonas varētu pārsvarā orientēties uz savu tiešo pienākumu pildīšanu,” sacīja Dzintars.

Viņš gan piebilda, ka motivācija “atsevišķu partiju uzvedībai šajā situācijā nav saistīta tikai ar Jāņa Vitenberga gadījumu”. "Labi redzami ir arī riski, ka atsevišķas partijas šobrīd vērtē reitingus un uz šo raugās kā uz šaha partiju," sacīja Dzintars, neatbildot, kuru partiju tēlaini salīdzinājis, bet atgādināja, cik sarežģīti bija izveidot šo valdību.

Nacionālās apvienības vēlmi par ekonomikas ministra amatu Jaunā konservatīvā partija (JKP) vērtē kā ultimātu.

“Esam izbrīnīti, ka pie “virsraksta nacionālā apvienība prasa grozīt koalīcijas līgumu”, ko mēs nekad neesam pieprasījuši, var teikt, ka mēs esam šī visa haosa autori vai līdzautori. Manuprāt, šim nevar noticēt neviens,” sacīja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

Tikmēr Ministru prezidents Kariņš medijiem atzina, ka pieņēma zināšanai Nacionālās apvienības vēlmi, un par visām šīm lietām plānots runāt piektdien pēcpusdienā.

KONTEKSTS:

Premjerministrs ir izdevis rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisiju. Kariņš rīkojumu izdevis, ņemot vērā Saeimas "KPV LV" frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem. Uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā par ekonomikas ministra pienākumu izpildītāju iecelts zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Šādas izmaiņas sekoja pēc tam, kad Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēma pievienoties Nacionālajai apvienībai. Partijas “KPV LV” valde vēlējās atsaukt viņu no ministra amata, bet Nacionālā apvienība pauda, lai Vitenbergs turpināt darbu ministra amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti