Panorāma

Sākušās topošo pedagogu apmācības "Mācītspēks"

Panorāma

Otrais Covid-19 vilnis Latvijā maz ticams

Muzejs gaida Covid-19 laika liecības

Nacionālais vēstures muzejs gaida Covid-19 laika liecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Nacionālais vēstures muzejs lietas, kas simbolizē koronavīrusa skarto dzīvi, uzskata par lieliskiem muzeja eksponātiem. Tāpēc pašu šūta sejas aizsargmaska, fotogrāfija ar tukšiem veikalu plauktiem vai bērnu zīmējumi noteikti tiek gaidīti muzejā.    

Pēc 50, 70 vai 100 gadiem pat visvienkāršākā lieta būs ļoti interesants muzeja eksponāts, kas liecinās par to, kā dzīvi un ikdienu esam vadījuši šopavasar.

“Covid-19 krīzes periods bija neparasts un unikāls laiks gan mūsu valsts, gan Eiropas vēsturē, arī pēc 10, 100, 200 gadiem cilvēki par šo laiku pētīs, interesēsies, skatīsies,” klāstīja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece Anita Meinarte.

Muzeja aicinājumam nodot glabāšanā kādas it kā ierastas, ikdienā izmantotas un šim laikam raksturīgas lietas atsaukušies daudzi uzņēmēji un valsts iestādes.

“Ir komplekts, kas tiek dots “airBaltic” pasažieriem, ir viena liecība, cik ļoti operatīvi daudzi mūsu ražotāji ir atsaukušies prasībai un uzņēmumā “New Rosme” tiek ražotas aizsargmaskas, ko ir iespējams katram individuāli iegādāties tirdzniecības tīklā,” stāstīja Meinarte,

“Mēs bijām ļoti skumji, ka teātra sezona tiek pārtraukta, ka mums ir atņemts kino, teātris, bet diemžēl drošība bija svarīgāka par visu, un mums bija arī ļoti liela atsaucība no Nacionālā teātra un operas,” atklāja muzeja pārstāve. Saņemti plakāti, kas martā, aprīlī un maijā bija atrodami Rīgas ielās, informatīvas skrejlapas, kur brīvprātīgie piedāvā palīdzību, un pirmās aizsargmaskas un sejas vairogi, ko izmantoja lielveikalu pārtikas ķēdes.

Muzejs īpaši aicina arī ikvienu no mums būt aktīviem.

“Varbūt mazāk ir tādu lietu, kas stāstītu par cilvēku, par situāciju ģimenē, kā šī krīze tiek pārvarēta… Mums varbūt ļoti interesētu kādi attēli, kur redzams skolēns pie datora, mums pirmo reizi visa valsts mācījās attālināti, varbūt students raksta kursa darbu, varbūt ir atrasta tā vientuļā vieta Latvijā, kur ir iespēja aizbraukt ar ģimeni un bez saskarsmes ar citiem atpūsties,” norādīja Meinarte.

Arī Latvijas Televīzija savas Covid laika ikdienas lietas atveda uz muzeju – ir liels plakāts, kurš stāvēja gan montāžas, režijas telpās, kur nāk intervējamie, gan gaiteņos, ir  arī mazāks plakāts, kas atgādina galvenās lietas - dezinfekcija, distancēšanās.

Muzejs aicina uzrakstīt e-pasta vēstuli vai piezvanīt un sev svarīgās koronavīrusa laika lietas nogādāt Nacionālā vēstures muzeja ekspozīcijā Rīgā, Brīvības bulvārī, vai, iepriekš sazinoties, arī muzeju krātuvē Pulka ielā.  

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti