Runājot par koalīcijas izveides sarunu procesu, Dzintars teica, ka neesot kritizējis sarunu vedējus un negrasoties paust kritiku arī tagad. Vienlaikus viņš atzina, ka sarunās interesējošos jautājumus varētu pārrunāt detalizētāk un arī sarunu temps varētu būt straujāks.
Dzintars norādīja, ka koalīcijas sarunu vedēja "Jaunās Vienotības" (JV) sarunas ar partiju "Progresīvie" "mazliet izskatās pēc "Progresīvo" vazāšanas aiz deguna".
"Jo ir stipri skaidrs, ka nākamajā koalīcijā "Progresīvo" nebūs. Tās drīzāk ir taktiskas spēles un mazliet laika kavēšana, ko varētu izmantot lietderīgāk," teica NA līderis.
Viņš atzina, ka līdzšinējo sarunu laikā esot jau pārrunāti dažādi jautājumi, saprasts, par kādām tēmām ir vienoti uzskati. Piemēram, nav domstarpību par to, ka bērnu, demogrāfijas politika jāvirza kā būtiska prioritāte. Taču būtu jārunā plašāk par iekšlietu, kultūras, izglītības jomā strādājošo atalgojumu. Tāpat esot daudzas neskaidrības par Ministru kabineta reformu, par to, kā tiks pārdalītas sfēras, par jaunas ministrijas veidošanu.
KONTEKSTS:
Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi JV, iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu JV, NA un "Apvienotais saraksts" (AS). JV iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim NA un AS attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.
14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, NA, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".
Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055
Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06